امضای تفاهمنامه بین موزه سینما و ستاد گردشگری شهرداری تهران | خبرگزاری صبا
امروز ۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۴

امضای تفاهمنامه بین موزه سینما و ستاد گردشگری شهرداری تهران

تفاهمنامه‌ ای مشترک میان موزه سینمای ایران و ستاد گردشگری شهرداری تهران با موضوع سینما به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی موزه سینما، روز گذشته سه شنبه ۲۶ شهریور تفاهمنامه‌ ای مشترک میان موزه سینمای ایران و ستاد گردشگری شهرداری تهران با موضوع سینما امضا شد.

در ابتدای این دیدار مهران عباسی مدیرعامل موزه سینما ضمن خوشامدگویی، گفت: شهرداری تهران و زیر مجموعه های آن به عنوان نهادی فرهنگی- اجتماعی توانمند و گسترده می توانند همکاری و بهره برداری بیشتری از موزه سینما داشته باشد زیرا موزه سینما شاخصه هایی دارد که برای گردشگران داخلی و خارجی جذاب است.

وی با بیان اینکه موزه سینما نسبت به فعالیت هایی که ارایه می دهد یا به صورت مشارکتی اجرا می کند نگاه تجاری و اقتصادی ندارد، افزود: هدف اصلی این است که تمامی ظرفیت های این گنجینه تاریخی و سالن های سینمای آن در اختیار شهروندان و مخصوصا جوانان علاقه مند به سینما قرار گیرد.

عباسی در ادامه پیشنهاد داد: می توانیم به صورت مشترک جشنواره ای تحت عنوان «جشنواره فیلم گردشگری شهر تهران» به صورت عمومی برای شهروندان و بi صورت تخصصی برای فیلمسازان سینمای مستند و کوتاه در موزه برگزار کنیم. همچنین تور سینماگردی از سینماهای لاله زار و تهران قدیم با حضور پیشکسوتان سینما به سمت موزه سینما داشته باشیم تا بدین وسیله ارتباطشان با مردم نزدیکتر شود و برای مخاطب جذابیت ایجاد کند.

مدیرعامل موزه سینما همچنین تاکید کرد: نگاه ما در موزه سینما به سمت اجرای برنامه های فاخر و اصیل فرهنگی و سینمایی است و حضور جوانان علاقه مند به سینما در فعالیت ها و رویدادهای موزه سینما یکی از اهداف اصلی است زیرا تصورمان این است که با توجه به جوایز و یادگاری هایی که از بزرگان سینما در این گنجینه وجود دارد می تواند جرقه ای در ذهن آنها برای دنبال کردن علاقه مندی هایشان در سینما ایجاد کند.

مهران عباسی در پایان با بیان اینکه درهای موزه برای فعالیت های فرهنگی باز است، گفت: ایجاد خیابان هنر و بازارچه هنرهای تجسمی مرتبط با سینما، حضور هنرمندان نقاش، طراح و مجسمه ساز برای روزهای تعطیل در فضای باز موزه و همچنین دعوت و تقدیر از پیشکسوتان سینما از دیگر برنامه های ما در موزه سینما است که بخشی از آن را اجرا کرده ایم و به مرور در کل رویدادهایمان اجرا می شود.

در ادامه مهدی سیف رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران با تشکر از موزه سینما برای فراهم کردن روز خاطره انگیز برای مدیران ۲۲ گانه شهرداری تهران، گفت:‌ یکی از مقاصد مهمی که در حوزه گردشگری دنبال می کنیم و به شهروندان و توریست های داخلی و خارجی معرفی می کنیم، موزه ها هستند زیرا موزه سینما به عنوان یکی از بناهای تاریخی می تواند برای آنها جذابیت های زیادی داشته باشد.

سیف با بیان اینکه بنای موزه سینما قدمت تاریخی دارد، ادامه داد: خوشحالیم از اینکه دیدارمان با شما مقارن با هفته گردشگری شد و ما آمادگی داریم تا فعالیت های مشترکی با موزه سینما داشته باشیم و این امر را جز وظایف خود می دانیم.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه هنوز تعداد زیادی از شهروندان و حتی شهروندان منطقه یک از موزه ها بازدید نکردند زیرا در سبد فرهنگی خانواده ها قرار نگرفته است و این امر نیاز به فرهنگ سازی دارد.

مهدی سیف توضیح داد: از دو سال گذشته قراردادهایی با نمایندگان گردشگری ۲۲ گانه شهرداری بسته شده است که برای گسترش آنها می توانیم با موزه سینما همکاری بیشتری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه هنر سینما تقویت کننده حوزه گردشگری است، گفت: در تهران جاهایی وجود دارد که لوکیشن فیلم های سینمایی بوده و امروز گردشگران زیادی علاقه مند به دیدن آنها شده اند، به همین دلیل در این زمینه  همکاری های مشترکی می تواند وجود داشته باشد و موجب نزدیک شدن حوزه گردشگری و سینما شود زیرا ما معتقدیم این دو حوزه لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران در پایان بیان کرد: سال گذشته با تهیه کنندگان و کارگردان های سینما همایشی مشترک برگزار کردیم و فیلم هایی با موضوع گردشگری را به نمایش گذاشتیم. امیدواریم این نوع همکاری های مشترک ادامه داشته باشد. جشنواره فیلم های گردشگری و هفته تهران دو موضوعی است که در اولویت برنامه های ما است و با جدیت آنها را دنبال می کنیم. سال گذشته نیز با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی همایشی دو روزه با موضوع فیلم های گردشگری برگزار کردیم و امسال سعی داریم این نوع همکاری ها با موزه سینما باشد.

در پایان با حضور مدیران دو مجموعه، بین موزه سینما و ستاد گردشگری شهرداری تهران تقاهمنامه همکاری به مدت یک سال به امضا رسید.

در این دیدار نماینده ایکوم، روابط عمومی ستاد گردشگری شهرداری تهران، نمایندگان ستاد گردشگری مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران و مدیران موزه سینما نیز حضور داشتند و نظرات خود را با هم درمیان گذاشتند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است