امروز ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۲۵

«کربلا جغرافیای یک تاریخ» به کانون فیلم سینماحقیقت می آید

کانون فیلم «سینماحقیقت» روز دوشنبه 25 شهریورماه به نمایش و نقد فیلم مستند داستانی «کربلا جغرافیای یک تاریخ» به کارگردانی داریوش یاری می پردازد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، کانون فیلم سینماحقیقت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در برنامه این هفته خود روز دوشنبه ۲۵ شهریورماه فیلم «کربلا جغرافیای یک تاریخ» به تهیه کنندگی بهروز مفید اختصاص یافته است که در سالن سینماحقیقت این مرکز به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور داریوش یاری نویسنده و کارگردان، ناصر صفاریان مسئول نمایش و نشست فیلم‌ها و عزیزالله حاجی‌مشهدی منتقد میهمان مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

مستند «کربلا جغرافیای یک تاریخ» داستانی ترکیبی از تعزیه، نقالی و انیمیشن است و کارگردان کوشیده از تکنیک‌های مختلف بصری برای روایت حادثه عاشورا استفاده کند.

«کربلا جغرافیای یک تاریخ» در بخش نخست، مروری مستندگونه بر حرکت حماسی امام حسین(ع) از ابتدا تا شهادت در روز عاشورا دارد و در بخش بعدی، چگونگی عزاداری ماه‌ محرم در فرهنگ‌های مختلف را بررسی می‌کند.

شهاب حسینی راوی این مستند بوده و مجید انتظامی برای آن موسیقی متن ساخته است.

علاقمندان برای تماشای فیلم «کربلا جغرافیای یک تاریخ» و شرکت در جلسه نقد و بررسی می‌توانند از ساعت ۱۷:۳۰ عصر دوشنبه ۲۵ شهریور به کانون فیلم سینماحقیقت واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه کنند.

شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است