ارزانترین کشور اروپایی برای خرید خانه | خبرگزاری صبا
امروز ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۴۹

ارزانترین کشور اروپایی برای خرید خانه

خرید ملک در کشورهای خارجی یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری در خارج است.

کدام کشورهای اروپایی بهترین شرایط خرید ملک را دارند؟ ارزان ترین کشور اروپایی برای خرید خانه کجاست؟ شرایط و مزایای خرید خانه در اروپا را اینجا بخوانید.

به گزارش واحد بازرگانی صبا، خرید ملک در کشورهای خارجی یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری در خارج است که به ویژه در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی در ایران پیدا کرده است. در بین گزینه‌های مختلف، خرید ملک در اروپا جذابیت زیادی برای شهروندان ایرانی دارد. شرایط مناسب در برخی کشورهای اروپایی و مزایای خرید ملک در اروپا از مهم‌ترین دلایل این موضوع است. در این مطلب قصد داریم ارزان ترین کشورهای اروپایی برای خرید ملک را معرفی کرده و شرایط هر کدام را بررسی کنیم.

بهترین کشورهای اروپا برای خرید ملک ارزان

بسیاری از کشورهای اروپایی برنامه‌ای تحت عنوان گلدن ویزا یا ویزای طلایی را ارائه می‌کنند که از طریق آن، شهروندان کشورهای غیراروپایی می‌توانند با سرمایه گذاری در این کشورها، اقامت آنها را بگیرند. خرید ملک جذاب‌ترین نوع برنامه گلدن ویزا است. در ادامه، ارزان ترین کشورهای اروپایی برای خرید ملک را معرفی کرده‌ایم.

خرید ملک در یونان

یونان یکی از کشورهایی است که یک دهه قبل به دلیل شرایط اقتصادی نابسامان آن روزها، طرح گلدن ویزا را اجرا کرد تا از این طریق بتواند سرمایه خارجی را وارد این کشور کند. در این سالها افراد زیادی از سرتاسر دنیا اقدام به خرید ملک در یونان کرده‌اند. شهروندان ایرانی هم به دلیل مزایای خرید ملک در یونان از طرح ویزای طلایی این کشور استقبال خوبی کرده‌اند.

یونان در بین کشورهای اروپایی عضو شینگن یکی از ارزان‌ترین گزینه‌ها برای خرید خانه است. با مبلغی حدود ۶۰هزار یورو می‌توانید یک خانه حدوداً ۴۰ متری را در آتن خریداری کنید. البته که این موضوع به موقعیت خانه و امکانات آن نیز بستگی دارد. برای اینکه قیمت دقیقاً دستتان بیاید می‌توانید به سایت‌های خرید و فروش ملک در یونان سری بزنید و انواع ملک را با قیمت‌های مختلف بررسی کنید.

از طرفی، با خرید ملک در یونان یک محل اقامت همیشگی در اروپا دارید و از طرف دیگر می‌توانید با اجاره دادن ملک درآمد خوبی به دست آورید. یونان یک کشور توریستی است و اجاره دادن ملک با قیمت مناسب در این کشور، کار سختی نیست. اما این تمام مزایای خرید ملک در یونان نیست. اگر یک یا چند خانه در یونان بخرید که در مجموع حداقل ۲۵۰هزار یورو ارزش داشته باشند، اقامت یونان نصیب شما می شود. در مقایسه با سایر برنامه‌های ویزای طلایی در اروپا، یونان یکی از ارزان‌ترین برنامه‌ها را ارائه می‌دهد.

یونان عضو حوزه شینگن است و با گرفتن اقامت آن می‌توانید بدون نیاز به ویزا در تمام کشورهای عضو شینگن تردد داشته باشید. ضمن اینکه از حقوق قانونی زندگی در یونان نیز بهره مند خواهید شد و حتی بعد از چند سال امکان این را دارید تا برای گرفتن شهروندی یونان اقدام کنید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که با خرید ملک در یونان به قیمت ۲۵۰هزار یورو، علاوه بر خودتان، می‌توانید اقامت یونان را برای اعضای خانواده‌تان هم بگیرید.

خرید ملک در قبرس

قبرس یکی از مقرون به صرفه ترین کشورهای اروپایی برای خرید ملک است. اکثر آپارتمان‌های این کشور کمتر از ۳۰۰هزار یورو قیمت دارند. بسته به متراژ ملک و موقعیت آن، قیمت‌ها متفاوت است. با خرید یک ملک در یونان به قیمت حداقل ۳۰۰هزار یورو می‌توانید اقامت دائم این کشور را بگیرید. اگر ملک خریداری شده حداقل ۸۰هزار یورو باشد، اقامت موقت و قابل تمدید قبرس را خواهید گرفت. اما اگر می‌خواهید شهروندی و پاسپورت قبرس را بگیرید، باید حداقل ۲ میلیون یورو در بخش املاک این کشور هزینه کنید.

خرید ملک در فرانسه

شاید برایتان عجیب باشد که فرانسه هم در لیست کشورهای ارزان برای خرید ملک در اروپا قرار دارد، اما در این کشور هم می‌توانید گزینه‌های مقرون به صرفه‌ای را پیدا کنید. مطمئنا در شهرهای بزرگ فرانسه مثل پاریس نمی‌توانید خانه‌ای با قیمت ارزان بخرید اما در شهرهای کوچک‌تر این امکان را دارید که با چیزی حدود ۲۰۰هزار یورو و حتی کمتر، خانه بخرید.

در مورد خرید ملک در فرانسه باید به یک نکته مهم توجه داشته باشید. خرید ملک در فرانسه به خودیِ خود امکان گرفتن اقامت و شهروندی این کشور را به شما نخواهد داد. بنابراین اگر هدف شما گرفتن اقامت فرانسه است باید به فکر روش‌های دیگری مثل اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی باشید. اما به هر ترتیب، خرید ملک در فرانسه آن هم با چنین قیمت‌هایی می‌تواند یک سرمایه گذاری خارجی عالی باشد. ضمن اینکه امکان اجاره دادن ملک و کسب درآمد را هم خواهید داشت.

خرید ملک در لتونی

اگر قصد دارید در شمال اروپا یک خانه ارزان بگیرید، لتونی بهترین گزینه است. کشوری که عضو اتحادیه اروپا و البته عضو حوزه شینگن است و با واحد پول یورو کار می‌کند. شهر ریگا به عنوان پایتخت لتونی جزو ارزان‌ترین پایتخت‌های اروپایی برای خرید ملک محسوب می‌شود. در ریگا می‌توانید خانه‌هایی با قیمت کمتر از متری ۱۵۰۰ دلار پیدا کنید. در شهرهای دیگر لتونی حتی خانه‌هایی با قیمت کمتر از متری ۱۰۰۰ دلار هم به راحتی پیدا می‌شود.

در لتونی هم مثل یونان برای گرفتن اقامت باید حداقل ۲۵۰هزار یورو در بخش املاک این کشور سرمایه گذاری کنید. این سرمایه گذاری می‌تواند از طریق یک یا چند ملک باشد. بنابراین می‌توانید یک خانه را برای زندگی خودتان بخرید و خانه‌های دیگر را اجاره دهید. با گرفتن اقامت لتونی این امکان را دارید تا همراه اعضای خانواده‌تان در کل حوزه شینگن بدون ویزا سفر کنید.

خرید ملک در بلغارستان

هر لیستی از ارزان ترین کشورهای اروپایی برای خرید خانه بنویسیم، کشور بلغارستان در آن جای خواهد گرفت. این کشور عضو اتحادیه اروپاست و یکی از مقرون به صرفه ترین کشورها برای خرید خانه در اروپا محسوب می‌شود. جالب است که حتی قیمت املاک در پایتخت این کشور یعنی صوفیه نیز ارزان است و قیمت هر متر مربع خانه در قسمت‌های مختلف این شهر بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار است. حتی در جاهایی که کمی دور از مرکز شهر هستند با کمتر از متری ۱۰۰۰ دلار هم می‌توانید خانه بخرید.

در شهرهای دیگر بلغارستان، قیمت خانه کمتر هم می‌شود و با متری ۵۰۰ دلار هم امکان خرید ملک را دارید. امکان گرفتن اقامت بلغارستان، مالیات پایین و امکان تجارت در این کشور از دیگر مزایای خرید ملک در بلغارستان محسوب می‌شود.

خرید ملک در اروپا مزایای زیادی از جمله امکان گرفتن اقامت، پاسپورت، استفاده از امکانات و خدمات رایگان و… دارد. ضمن اینکه قیمت خانه در برخی کشورهای اروپایی کاملاً مقرون به صرفه و حتی ارزان‌تر از شهری مثل تهران است. پس طبیعی است که بسیاری از شهروندان ایرانی اقدام به سرمایه گذاری در بخش املاک کشورهای اروپایی کنند.

با این وجود، خرید خانه در اروپا با پیچیدگی‌هایی هم همراه است و به ویژه افراد سودجویی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، ممکن است باعث خسارت مالی زیادی برای شما شوند. بنابراین توصیه می‌کنیم برای خرید خانه در اروپا حتما از موسسات معتبر و یا وکلای حقوقی در این زمینه کمک بگیرید. موسسه مهاجرتی نیلگام آماده است تا شما را در تمامی مراحل خرید ملک در اروپا همراهی کند.

یک نظر


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • دینامیت
  356,082,679,90
 • قهرمان
  106,912,867,50
 • درخت گردو
  36,425,464,50
 • گربه سیاه
  8,298,108,00
 • بی همه چیز
  26,115,117,02
 • تک خال
  9,821,831,40
 • پوست
  8,089,579,00
 • منصور
  28,989,114,50
 • بندر بند
  686,190,00
 • خون شد
  1,956,935,96
 • گشت 3
  285,095,039,50
 • آتابای
  38,926,673,00
 • شهر گربه ها
  29,285,025,00
 • تومان
  1,314,570,00