فراخوان پذیرش نمایشنامه برای اجرا در مرکز تئاتر کانون منتشر شد | خبرگزاری صبا
امروز ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۸

فراخوان پذیرش نمایشنامه برای اجرا در مرکز تئاتر کانون منتشر شد

فراخوان پذیرش نمایشنامه برای اجرا در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از اداره‌ کل روابط عمومی و امور بین‌ الملل کانون، فراخوان پذیرش نمایشنامه برای اجرا در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۹۹ منتشر شد.

علاقه‌ مندان تا پانزدهم آبان سال ۱۳۹۸ فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در پارک لاله تهران ارایه کنند.

در این فراخوان اولویت به نمایشنامه‌ هایی داده می‌ شود که به داستان‌ها، قصه‌ها و فرهنگ ایران بپردازد. در عین حال نمایشنامه‌ ها می‌ تواند اقتباسی از داستان‌ های چاپ شده کودک یا نوجوان یا نمایشنامه ایام ویژه سال (ایام ملی و مذهبی) باشد.

بر اساس این فراخوان کارگردانانی که سابقه فعالیت هنری در عرصه تئاتر کودک و نوجوان دارند و در دو سال اخیر موفق به اجرا در مرکز تئاتر کانون نشده‌ اند در صورت تصویب اثرشان در اولویت اجرا قرار خواهند گرفت.

همچنین تعداد پذیرش نمایش و نمایشنامه‌ ها به کیفیت و ظرفیت سالن‌ ها بستگی دارد تا پس از تایید اثر و با هماهنگی کارگردان و مدیریت مرکز تولید تئاتر در سال ۱۳۹۹ اجرا شود.

نمایشنامه‌ ها در دو مرحله از سوی شورای مرکز تولید تئاتر و شورای کارشناسی بازخوانی و بررسی می‌ شود و در صورت تایید با کمک‌ هزینه تولید با توجه به سابقه و تجربه کارگردان به سه گروه «الف» پیشکسوتان و کارگردانانی که بیش از ۱۰ نمایش تولید کرده‌اند، «ب» کارگردانانی که کمتر از ۱۰ نمایش تولید کرده‌اند و «ج» حمایت از آثار ارزشمند تقسیم خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت متن کامل فراخوان پذیرش نمایشنامه به پایگاه خبری کانون به نشانی kanoonnews.ir مراجعه کنند و یا در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۸۸۹۷۱۲۹۲ داخلی ۲۲ کارشناس این بخش تماس بگیرند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است