«سلمان فارسی» به قشم برگشت | خبرگزاری صبا
امروز ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۲

«سلمان فارسی» به قشم برگشت

فیلمبرداری بخش های جدید سریال «سلمان فارسی» محصول مرکز سیمافیلم به کارگردانی داوود میرباقری و تهیه‌کنندگی حسین طاهری در جزیره قشم آغاز شد.

به گزارش صبا به نقل از سیمافیلم، گروه فیلمبرداری سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری و تهیه‌کنندگی حسین طاهری با پایان فیلم‌برداری بخش دیرهای فصل بیزانس در جلفا و شاهرود فیلمبرداری بخش های دیگری از این فصل در جزیره قشم آغاز خواهد کرد.

کاروان سریال «سلمان فارسی» که اواخر سال ۱۳۹۸ در جزیره قشم بخش های لخمی های فصل بیزانس را فیلمبرداری کرده بودند با بازگشت به این جزیره زیبا و جذاب بخش های دیگری از فصل بیزانس را به تصویر خواهند کشید.

در زمان فیلمبرداری سریال در جلفا و شاهرود دکورهای مربوط به جزیره قشم آماده شده تا گروه بعد از استراحتی کوتاه راهی این جزیره شوند.

بدین ترتیب کاروان سریال سلمان فارسی که اواخر آذر ۱۳۹۸ آغاز شده بود با عبور از کویر شهداد کرمان، جزیره قشم، سواحل مازندران، شهرک سینمایی نور، منطقه شاهرود و جلفا مجددا به قشم بازگشت.

همزمان به‌ موازات فیلمبرداری در جلفا و ساخت تجهیزات در شهرک سینمایی غزالی، ساخت برخی دکورها در منطقه آبسرد دماوند و شهرک های سینمایی دفاع مقدس، غزالی و نور نیز آغاز شده است.

تمامی مراحل کار با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تحت نظارت مرکز بهداشت و درمان صداوسیما انجام می‌گیرد.

سریال «سلمان فارسی» که به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر اسلام می‌پردازد سه فصل دوران ایران ساسانی، امپراتوری بیزانس و حجاز صدر اسلام را روایت می‌کند.

«سلمان فارسی» به سفارش مرکز سیما فیلم و توسط موسسه زلال فیلم ساخته می‌شود و تاکنون حدود ۸۰ درصد از فصل بیزانس که ۱۰ قسمت از کل سریال را شامل می شود فیلمبرداری شده است.

تاکنون بازیگرانی همچون فرهاد اصلانی، داریوش فرهنگ، محمدرضا هدایتی، احترام برومند، رامونا شاه، علی دهکردی، مرحوم چنگیز جلیلوند، مهدی فقیه و چند بازیگر خارجی و حدود ۱۵۰۰ بازیگر تئاتری و بومی جلوی دوربین این سریال رفته‌اند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است