مهلت ارسال آثار به نهمین جشنواره بین‌‎المللی عکس خیام تمدید شد | خبرگزاری صبا
امروز ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۵

مهلت ارسال آثار به نهمین جشنواره بین‌‎المللی عکس خیام تمدید شد

فراخوان شرکت در نهمین دوره جشنواره عکس خیام تا 16 آذر ماه تمدید شد.

 به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی فیاپ در ایران، با تصویب شورای سیاستگذاری جشنواره بین‌المللی عکس خیام در نشست دوم آذرماه، فراخوان شرکت در نهمین دوره این جشنواره تا ۱۶ آذر تمدید شد.

نهمین دوره جشنواره بین المللی عکس خیام در ۶ بخش با موضوع آزاد تک رنگ، آزاد رنگی، شهر، مردم، گردشگری و کووید ۱۹ برگزار می‌شود.

 در این دوره از جشنواره ۳۲ میلیون تومان جوایز نقدی به همراه مدال های فیاپ، PSA، خیام و کمال الملک و لوح تجلیل های هیات داوران به بهترین آثار در ژانرهای مختلف اهدا می شود. همچنین همانند دوره های پیشین، کتاب نفیس جشنواره برای تمامی شرکت کنندگان حتی آنهایی که آثارشان در جشنواره پذیرفته نشده نیز پست خواهد شد.

 آخرین مهلت ثبت نام و دریافت آثار تا ۱۶ آذر ۱۴۰۰ تمدید شده است و جلسات داوری و اعلام نتایج طبق تقویم اعلام شده قبلی و بدون تغییر خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه متن کامل فراخوان می توان به آدرس‌ پایگاه‌ اینترنتی‌ جشنواره به‌ نشانی www.Khayyam.Photo مراجعه کرد.

 جشنواره بین المللی عکس خیام تنها جشنواره داخلی زیر نظر فدراسیون بین المللی هنر عکاسی (فیاپ) و PSA است و عکس‌های راه یافته به آن ضمن ثبت در آرشیو FIAP و PSA به نام عکاس، برای دریافت القاب FIAP و PSA نیز محاسبه خواهد شد.

جشنواره خیام، جشنواره‌ای است که تعداد شرکت کنندگان خارجی آن در دوره های پیشین از شرکت کنندگان داخلی بیشتر بود. همچنین آثار برتر دوره‌های گذشته در ۳۲ شهر و ۵ قاره از جمله در چین، پرپنیان فرانسه، لوگزامبورگ، یونان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، آفریقای جنوبی، ترکیه، عمان و چندین کشور دیگر به نمایش گذاشته شد.

در مجموع ۸ دوره جشنواره بین‌المللی عکس خیام بیش از ۱۵۰ هزار قطعه عکس از هنرمندان ۷۸ کشور به دبیرخانه این جشنواره رسیده است که در نوع خود رکوردی بی‌نظیر در بین جشنواره‌های هنری ایران محسوب می‌شود.

 نهمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام به دبیری علی سامعی (نماینده فیاپ در ایران) و با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفت‌وگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و به منظور بزرگداشت خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران (کلوپ عکس فوکوس – وابسته به موسسه فرهنگی هنری خانه هنر خیام) برگزار می شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است