«زیر سایه آفتاب» روی پیشخوان کتابفروشی‌ها | خبرگزاری صبا
امروز ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۴۵

«زیر سایه آفتاب» روی پیشخوان کتابفروشی‌ها

رمان نوجوان «زیر سایه آفتاب» نوشته نیلوفر مالک توسط انتشارات سروش منتشر شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، رمان نوجوان «زیر سایه آفتاب» نوشته نیلوفر مالک توسط انتشارات سروش وارد بازار کتاب شد.

نیلوفر مالک گفت: «زیر سایه آفتاب» موضوعی اجتماعی دارد و با توجه به مقطع زمانی اواخر دهه سی نوشته شده است.

وی تشریح کرد: شخصیت اصلی رمان پسری ۹ ساله به نام «ذبیح» است که به خاطر حادثه‌ای در کودکی زبانش بند آمده است. او پدرش را از دست داده و با مادرش که برای مردم رختشویی و کارگری می‌کند در یک اتاق زندگی می‌کند. ذبیح در مغازه آهنگری شاگرد است و شاگرد دیگرِ مغازه که کمی بزرگتر از اوست برای او قلدری می‌کند. در همین اثنا او با مردی که در سبزه میدان مغازه کبابی دارد آشنا می‌شود و این آشنایی زندگی او را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

انتشارات سروش کتاب «زیر سایه آفتاب» را در ٩٨ صفحه، با شمارگان ۵٠٠ نسخه و قیمت ۴۵ هزار تومان با تصویرگری ساناز زمانی به بازار نشر کودک و نوجوان عرضه کرده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «ذبیح ناخودآگاه چشم باز کرد. بالای سرش هیکل تنومندی را دید که گوش قادر را گرفته بود و می‌کشید. سر قادر کج شده بود به طرف بالا و آه و ناله می‌کرد. گریه ذبیح بند آمد. به ناشناس خیره شد. اول فکر کرد اوس رحیم است اما نبود. اوس رحیم چاق بود و کوتاه. اما این مرد بلند بالا بود و چهارشانه. پشتش به آفتاب بود و صورتش خوب دیده نمی‌شد. اما ذبیح او را شناخت…»

نیلوفر مالک عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان است و پیش از این آثاری چون «رویای بعد از ظهر»، «دخترخاله‌ها»، «جایی آن طرف پرچین»، «بوی خوش خاله گلاب»، «نامه‌ای برای عمو رحمان»، «سقای تشنه لب»، «شام غریبان»، «مثل یاوران امام حسین (ع)» و «محبت مادر» را به حوزه ادبیات عرضه کرده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است