فراخوان چهاردهمین جشن بزرگ منتقدان سینما به‌زودی اعلام می‌شود/ داوری آثارِ دو دوره فجر | خبرگزاری صبا
امروز ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۵
جعفر گودرزی خبر داد:

فراخوان چهاردهمین جشن بزرگ منتقدان سینما به‌زودی اعلام می‌شود/ داوری آثارِ دو دوره فجر

دبیر چهاردهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی ایران درباره آثاری که قرارست در این دوره مورد داوری قرار بگیرند، توضیحاتی را ارایه داد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی منتقدان، جعفر گودرزی دبیر چهاردهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران از اعلام فراخوان این دوره در آینده‌ای نزدیک خبر داد و مهمترین شاخصه داوری این دوره را اعلام کرد.

وی درباره آثاری که قرار است در دوره چهاردهم مورد داوری قرار بگیرند، بیان کرد: سال ۹۹ جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران در حالی به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشد که قرارمان این بود که اکران سالانه سینما را در داوری‌مان مدنظر قرار دهیم و از داوری فیلم‌های جشنواره فیلم فجر فاصله بگیریم اما به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی اکران و سینماها این مهم نمی‌توانست همه‌جانبه صورت بگیرد.

او خبر داد: لذا در این دوره قرار است فیلم‌های حاضر در سی و هشتمین و سی و نهمین دوره جشنواره ملی فیلم فجر که سال ۹۸ و ۹۹ برگزار شدند و همچنین آثار ایرانی حاضر در سی و هفتمین و سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر که در سال‌های ۹۸ و ۱۴۰۰ برگزار شد، داوری شوند.

به گفته وی، از دوره بعدی جشن، معیار داوری، یکسال اکران سینمای ایران خواهد بود.

دبیر چهاردهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران در پایان خاطرنشان کرد: اعضای انجمن منتقدان داوری آثار این دوره را برعهده دارند و پس از جمع‌بندی آرا نتایج اعلام خواهد شد.

این دوره از جشن با تحولاتی در ساختار و در مسیر پویاتر شدن و تاثیرگذارتر شدن بر جریان سینمایی کشور برگزار می‌شود. جدیدترین خبرها و همچنین فراخوان چهاردهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی متعاقبا اطلاع رسانی می‌شود.

دوره سیزدهم این جشن بهمن ماه سال ۹۸ برگزار شد و وقفه بین دو دوره نیز به دلیل شیوع بیماری کرونا و منع و محدودیت برپایی بسیاری از رویدادها بوده است.

انتهای یپام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است