1

امضای تفاهم‌نامه ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی نواحی ایران

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود شالویی سرپرست معاونت امور هنری و علی زینی‌وند استاندار کرمان صبح روز دوشنبه ۲۴ آبان‌ماه تفاهم‌نامه ایجاد دبیرخانه دایمی و برگزاری سالانه جشنواره موسیقی نواحی ایران در کرمان را امضا کردند.

محمود شالویی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: جشنواره موسیقی نواحی ایران در دوره‌های مختلف در کرمان برگزار شده است و استانداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در برگزاری جشنواره همکاری و تلاش کرده‌اند که شرایط مناسبی را برای جشنواره و حضور و اجرای هنرمندان فراهم کنند.

او ادامه داد: با توجه به سابقه جشنواره در کرمان، پیشنهاد شهروندان، جامعه هنری و استانداری کرمان مقرر شد دبیرخانه دایمی جشنواره در کرمان راه‌اندازی شود تا برنامه‌های جشنواره به نحو مناسب‌تر و منسجم‌تری ادامه یابد. انتظار این است که برای رفع نواقص تلاش شود و شرایط مناسبی برای میزبانی این رویداد و هنرمندان و همچنین رضایت هنرمندان موسیقی نواحی فراهم شود.

سرپرست معاونت امور هنری عنوان کرد: تفاهم نامه این امکان را فراهم می‌کند که از امروز دبیرخانه دایمی فعال و برنامه ریزی جشنواره انجام شود و برای ارتقای کیفی جشنواره با استفاده از نظرات تخصصی هنرمندان و کارشناسان تلاش شود.

استاندار کرمان هم در ادامه جلسه با قدردانی برای موافقت با تشکیل دبیرخانه دایمی جشنواره موسیقی نواحی در کرمان گفت: با تشکیل دبیرخانه دایمی، برنامه‌ریزی جشنواره با زمان‌بندی مشخص و منظم انجام می‌شود و استان کرمان سعی می‌کند با رفع نواقص، زمینه و امکان برگزاری جشنواره را به نحو شایسته فراهم کند. با تشکیل دبیرخانه دایمی جشنواره، انتظارات از این رویداد هم افزایش می‌یابد و ضرورت دارد برای برگزاری یک جشنواره مناسب تلاش شود.

زینی‌وند اظهار کرد: استانداری کرمان در بودجه سالانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، بخش ثابتی را برای دبیرخانه دایمی جشنواره موسیقی نواحی ایران اختصاص می‌دهد و از ظرفیت‌های مختلف و نهادهای استان برای تقویت جشنواره استفاده می‌شود.

محمدرضا علیزاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز در این جلسه عنوان کرد: دایمی شدن دبیرخانه، برنامه ریزی منسجم‌تری را برای جشنواره موجب می‌شود و ما سعی می‌کنیم کاستی‌ها برطرف شود و همه نهادهای استان در برگزاری جشنواره همکاری کنند.

در این جلسه محمد اله‌یاری سرپرست دفتر موسیقی، احمد صدری دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور و دبیر چند دوره جشنواره موسیقی نواحی و سیدامین مؤیدی اصفهانی مشاور برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری حضور داشتند.

انتهای پیام/