1

لایحه حمایت از ناشران و نویسندگان به زودی به مجلس می‌رود

به گزارش خبرنگار ادبیات خبرگزاری صبا، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار صبح امروز 24 آبان ماه در جمع خبرنگارارن حاضر شد و به سوالات آنان در حوزه صنعت نشر پاسخ داد.

او درباره لایحه حمایت از ناشران و نویسندگان توضیح داد: ما این لایحه را به عنوان یکی از کارهای جدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری می‌کنیم. اصلاحاتی که لازم بوده، انجام شده است و برخی موارد حمایتی نیاز بود که به این لایحه اضافه شود و اضافه شد. به امید خدا به زودی این لایحه را به مجلس شورای اسلامی ارایه می‌کنیم.

اسماعیلی افزود: مشکل این است برخی از ناشران و نویسندگان معتقدند که برخی از این لوایح قبلا هم اجرا شده، اما به نتیجه نرسیده است. ما هم با آسیب‌شناسی که انجام دادیم در حال بررسی و رفع این مشکل هستیم. ما در این لایحه حقوق نویسندگان و ناشران را مخصوصا در بحث کپی‌رایت آثار مورد حمایت جدی قرار دادیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان درباره حل اختلافات این وزارتخانه با وزارت صنعت، معدن، تجارت در حوزه صنعت چاپ خاطرنشان کرد: قرار است در این زمینه با سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن، تجارت جلسه ای برگزار کنیم و با تیم های کارشناسی با اولویت قرار دادن حقوق ناشران و صنعت چاپ درباره این حوزه تصمیم بگیریم.

انتهای پیام/