اهدای جایزه جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی میلان ۲۰۲۱ به «رویاهای خالکوبی‌شده» | خبرگزاری صبا
امروز ۱۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۹

اهدای جایزه جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی میلان ۲۰۲۱ به «رویاهای خالکوبی‌شده»

مستند بلند «رویاهای خالکوبی شده» به کارگردانی مهدی گنجی و تهیه کنندگی بهزاد توکلی در سی و‌ نهمین جشنواره فیلم‌های ورزشی میلان تقدیرنامه هیات داوران و مدال بلورین جشنواره را دريافت كرد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی پروژه، مستند بلند «رویاهای خالکوبی شده» به کارگردانی مهدی گنجی و تهیه‌کنندگی بهزاد توکلی در اولین نمایش بین‌المللی خود در سی و‌ نهمین جشنواره فیلم‌های ورزشی میلان یکشنبه شب ۲۳ آبان ۱۴۰۰ در مراسم اختتامیه و در بخش فیلم‌های بلند فوتبالی تقدیرنامه هیات داوران و مدال بلورین جشنواره را دریافت کرد.

در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم‌های ورزشی میلان ۲۰۲۱ که شب گذشته برگزار شد سیدمجتبی علوی دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران تقدیرنامه هیات داوران و مدال بلورین جشنواره برای مستند «رویاهای خالکوبی شده» را از فرانکو اسکانی رییس فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی دریافت کرد.

در آیین پایانی این رویداد که با پیام توماس باخ رییس کمیته بین‌المللی المپیک برگزار شد چهره های مطرح فرهنگی و ورزشی از جمله شهردار میلان، مدیران باشگاه های آث میلان و اینترمیلان، رئال مادرید و دیگر چهره های فرهنگی ایتالیا حضور داشتند.

دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران در حاشیه برگزاری آیین پایانی این رویداد گفت: جشنواره ایران به عنوان یکی از ۱۶ پایگاه جهانی و میزبان ۲۸ کشور آسیایی و منطقه برای ورود به جشنواره جهانی میلان مورد توجه فیلمسازان و سینماگران این کشورها است و ضرورت دارد مسئولان متولی به این جشنواره که هر ساله آثار منتخب و فاخر خود را برای حضور در جشنواره میلان معرفی می کند توجه بیشتری نشان دهند.

علوی با بیان اینکه هر سال در جشنواره جهانی میلان آثار ایرانی صاحب حداقل یک جایزه می شوند، اظهار کرد: مسئولان فرهنگی به خصوص معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان تاکنون توجهی به جشنواره ایران مهم نشان نداده اند در حالیکه در سال های اخیر فرهنگ ایرانی با حضور فیلم های منتخب در جشنواره جهانی میلان به نمایش نمایندگان بیش از ۱۲۰ کشور درآمده است و بر اساس همین افتخارات فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی، جشنواره ایران را به عنوان پایگاه ۱۶ گانه جهانی انتخاب کرده است.

وی با اشاره به اینکه جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران در بخش خصوصی برگزار می شود و نیازمند حداقل حمایت از سوی مسئولان هستیم، گفت: از مسئولان وزارت ورزش و جوانان به ویژه دکترسجادی، وزیر محترم که دارای چهره ای ورزشی و فرهنگی هستند و از جشنواره ایران شناخت خوبی دارند و همچنین معاونت فرهنگی این وزارتخانه درخواست توجه بیشتر و برگزاری نشست های مشترک برای تشریح مسائل و ارتقای جایگاه و کیفیت برگزاری این رویداد هستیم.

با حضور سیدمجتبی علوی دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران در مجمع عمومی این جشنواره دو کرسی ایران در دو کمیسیون تخصصی این جشنواره حفظ شد و عضویت سید مجتبی علوی در کمیسیون آموزش و ترویج ارزش‌‎های المپیک جشنواره جهانی میلان تمدید شد.

مستند بلند «رویاهای خالکوبی شده که در این جشنواره مورد تقدیر قرار گرفت داستان چند نوجوان عاشق فوتبال از چهار گوشه ایران است که با هم رقابت می‌کنند تا بتوانند برای آموزش فوتبال زیر نظر مربیان حرفه‌ای لالیگا به اسپانیا بروند.

«رویاهای خالکوبی شده» به تهیه‌کنندگی بهزاد توکلی در چند شهر مختلف ایران و سه شهر اسپانیا تصویربرداری شده است که در بین آثار ۱۲۰ کشور در جشنواره میلان مورد تقدیر قرار گرفت.

جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی FICTS است که مقر FICTS در میلان ایتالیا است و بیش از ۱۲۰ کشور عضو این فدراسیون هستند.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی  ایران به عنوان یکی از ۱۶ پایگاه جهانی و میزبان ۲۸ کشور آسیایی و منطقه برای ورود به جشنواره جهانی میلان مورد توجه فیلمسازان و سینماگران این کشورها است و با توجه به جایگاه بین المللی این جشنواره و استقبال از آن همواره آثاری از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها نیز مهمان این رویداد هستند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • دینامیت
  259,155,928,400
 • قهرمان
  83,506,782,000
 • درخت گردو
  34,748,014,500
 • خورشید
  16,507,348,500
 • هفته‌ای بک بار آدم باش
  15,127,772,500
 • تک خال
  9,821,831,400
 • پوست
  7,398,669,000
 • منصور
  16,253,144,000
 • مدیترانه
  3,218,274,000
 • خون شد
  1,956,935,966
 • گشت 3
  121,849,186,500
 • آتابای
  7,901,638,000
 • شهر گربه ها
  3,164,761,500
 • تومان
  1,026,525,000