نقاشی‌های هیرو شیخ‌الاسلامی در آرت سنتر روی دیوار می‌رود/ موسیقی به روایت نقاشی | خبرگزاری صبا
امروز ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۰

نقاشی‌های هیرو شیخ‌الاسلامی در آرت سنتر روی دیوار می‌رود/ موسیقی به روایت نقاشی

مجموعه نقاشی‌های هیرو شیخ‌الاسلامی با عنوان «نوای زروان» در آرت سنتر به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی آرت سنتر، هیرو شیخ‌الاسلامی نمایشگاه تازه ترین نقاشی های خود را به نام «نوای زروان» از ۲۱ آبان تا ۲ آذرماه با نگاهی به موسیقی، سازها، نوازندگان و خنیاگران موسیقی کردستان کشیده است، به نمایش می‌گذارد.

هیرو شیخ‌الاسلامی درباره شکل‌گیری مجموعه‌ «نوای زروان» گفت: شکل‌گیری این مجموعه از سال ۱۳۹۸ آغاز شد. در مدت این سه سال حدود ۳۰ تابلو نقاشی کشیدم که در نمایشگاه پیش رو ۱۵ تابلو از همین مجموعه روی دیوار قرار می‌گیرد.

او درباره تاثیر موسیقی بر نقاشی‌هایش تاکید کرد: من در خانواده‌ای بزرگ شده‌ام که موسیقی در آن جریان دارد. خواهرم یکی از هنرمندان خوب موسیقی ایران است و گروه ژیوار را سرپرستی می‌کند.

این نقاش بیان کرد: از کودکی در میانِ دور هم نشینی‌ها و هم نوازی‌های موسیقی بودم و از آنجا عشق به موسیقی در وجودم شکل گرفت. اگر نقاش نمی‌شدم حتما موسیقی را دنبال می‌کردم.

شیخ‌الاسلامی تاکید کرد: به خاطر علاقه شدیدی که به موسیقی دارم، سعی کردم که در این پروژه موسیقی را به زبان نقاشی به تصویر بکشم و از این طریق ساز خودم را بزنم.

وی ادامه داد: اگر موسیقی نباشد گویی نقاشی من به دنیا نمی‌آید و موسیقی تکمیل کننده نقاشی‌های من است.

هیرو شیخ الاسلامی متولد ۱۳۶۱ در سنندج و لیسانس معماری است. نقاشی را به صورت تجربی کار کرده و تاکنون چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی داشته است.

نمایشگاه نقاشی در گالری ملک شاهی سال ۱۳۹۰، گالری هنر اربیل کردستان عراق ۱۳۹۱، گالری ثالث ۱۳۹۵ و شرکت در ۳۱ نمایشگاه گروهی ایران از جمله فعالیت‌های داخلیِ‌ این نقاش بوده است.

نمایشگاه گروهی هنرمندان معاصر ایران در لیسبون پرتقال، پروژه مشترک آرت دام – پنج زن نقاش ایران و سوئد، نمایشگاه گروهی میتریا گالری هلند، آرت اکسپو دانژه در آلمان و نمایشگاه گروهی یونسکو در روسیه فعالیت‌های بین المللی هیرو شیخ‌الاسلامی به حساب می‌آیند.

آیین افتتاحیه نمایشگاه «زروان» جمعه ۲۱ آبان ۱۴۰۰ از ساعت ۱۶ تا ۲۱ برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند هر روز از ساعت ۱۱ تا ۲۱ به باغ انجمن خوشنویسان، بلوار اندرزگو، سلیمی شمالی، آرت‌سنتر مراجعه کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است