1

بررسی کیفیت و کارایی کولر گازی گری

به گزارش واحد بازرگانی صبا، یکی از بزرگترین شرکت هایی که در زمینه تولید لوازم الکتریکی تهویه مطبوع فعالیت می کند، برند گری می باشد که قطعا تاکنون با محصولات مختلف آن مانند کولر گازی گری آشنا شده اید. در طی این مقاله قصد داریم تا به بررسی کیفیت، کارایی، مزیت ها و معایب خرید کولر گازی گری بپردازیم تا راهنمای جامع و خوبی برای کاربرانی باشد که به دنبال خرید یک کولرگازی مناسب برای خود هستند.

کولر های گازی گری در اصل از محصولات کشور آمریکا هستند و این برند آمریکایی تاکنون توانسته در زمینه تولید محصولات تهویه مطبوع فعالیت خوبی داشته باشد و شهرت جهانی بدست آورد. البته باید توجه داشته باشید که اکثریت کولر های برند گری که در ایران موجود هستند، مونتاژ شده در کشور چین می باشند و به طور مستقیم از آمریکا وارد نمی شوند.

امکانات کولر گازی گری

کولر های گازی برند گری نسبت به سایر برند های دیگر دارای امکانات و قابلیت های منحصر به فردی هستند که موجب شده محبوبیت بیشتر نسبت به سایر برند ها داشته باشند و بیشتر افراد به دنبال خرید از محصولات گری باشند. در حالت کلی موارد زیر جزو امکانات خوب و قابل توجه کولر گری می باشند.

 • کولر گازی گری دارای موتور های بسیار مقاوم و قوی هستند و از نظر کیفیت سطح بالایی را دارا هستند. موتور های این برند از نوع اسکرول و روتای می باشند.
 • کولر های ساخت برند گری از دو مدل اسپیلت برخوردار هستند که یکی از آن ها اینورتر و دیگری بدون اینورتر می باشد. مدل های اینورتر از مصرف انرژی بسیار پایینی برخوردار بوده و کمترین میزان مصرف برق را دارند.
 • در حالت کلی تمامی مدل های برند گری از نظر مصرف برق به نسبت سایر برند ها کم مصرف و بهینه هستند.
 • اسپیلت های کولر گازی گری از نظر توان پرتاب باد قدرتمند هستند و می توانند هوای مطبوع و خنک را تا چندین متر پرتاب کنند.

 

کولر گازی

خدمات پس از فروش کولر گازی های برند گری در ایران

یکی از مهم ترین مسائل و موضوعات که قبل از خرید کولر گازی باید به آن توجه کنید، خدمات پس از فروش برند مورد نظر شما می باشد. این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد و باید قبل از خرید به آن توجه کرد تا در صورت بروز هر گونه نقص و خرابی در محصول خریداری شده بتوان خدمات خوبی در قبال تعمیر آن دریافت کرد.

متاسفانه امروزه به دلیل وجود تحریم ها علیه ایران، بسیاری از برند های معتبر و خوب دنیا در ایران فعالیت نمی کنند. به همین دلیل نیز برند گری همچون سایر برند های خارجی امکان ارائه خدمات پس از فروش به طور مستقیم را ندارد و به همین دلیل این خدمات را بر عهده شرکت های داخل ایران گذاشته است و امتیاز آن را واگذار کرده است.

به دلیل محبوبیت بالای کولر گازی گری در داخل ایران، شرکت های زیادی در زمینه ارائه خدمات پس از فروش برای برند گری فعالیت می کنند. به همین خاطر معمولا در صورت بروز هر گونه نقص و خرابی در کولر گری، مشکل خاصی برای فرد به وجود نمی آید و می تواند با مراجعه به تعمیرگاه های مجاز برند گری نسبت به تعمیر دستگاه خود اقدام کند.

 

مزیت های خرید کولر گازی گری

بهترین راه برای یک انتخاب خوب جهت خرید کولر گازی این است که مزیت ها و معایب هر برند را با یکدیگر مقایسه کنیم تا متوجه تفاوت های بین آن ها شویم. تنها در این صورت است که می تواند به راحتی از بین چندین برند مختلف یک انتخاب مطمئن داشته باشید.

 • یکی از بزرگترین مزیت های کولر گازی گری این است که در مصرف برق بسیار کم مصرف تر از سایر برند ها بوده و کاملا بهینه هستند. به خصوص مدل هایی که مجهز به اسپیلت اینورتر هستند، مصرف برق چندانی ندارند و این نکته بسیار مهمی محسوب می شود. اکثریت مدل های کولر گازی گری جزو رتبه بندی های A++ هستند و از استاندارد های جهانی بهره مند می باشند.
 • تمامی مدل های کولر گازی گری علاوه قابلیت سرمایش در فصل گرما، مجهز به قابلیت گرمایشی نیز می باشند و کاربران می توانند از آن در روز های سرد پاییز و حتی زمستان نیز استفاده کنند و فضای محیط را گرمتر کنند.
 • موتور های کولر گازی گری بسیار مقاوم و باکیفیت تولید می شوند و به طور کلی در دو نوع T1 و T3 هستند. به همین دلیل توانایی کارکردن در هر نوع شرایط آب و هوایی را دارند و کارایی آن ها چندان تحت تاثیر شرایط آب و هوایی منطقه نیست.
 • کولر های گازی گری دارای توان موتور مختلف و متنوعی هستند و هر فرد با توجه به وسعت محیطی که برای استفاده در نظر دارد باید انتخاب مناسبی داشته باشد.
 • تکنولوژی ساخت و تولید تمامی مدل های کولر گری کاملا یکسان بوده و تفاوت خاصی با یکدیگر ندارند و تنها در قدرت و توان موتور دارای تفاوت هایی هستند. لذا به همین دلیل مدل 12000 با مدل 24000  تفاوت آنچنانی در امکانات و قابلیت ها ندارد و تنها تمایز آن ها در قدرت موتور است.
 • از دیگر مزایای کولر های این برند می توان به صدای کم آن در زمان کار کردن اشاره کرد.
 • اسپیلت های گری از نظر ظاهری و زیبایی بسیار شیک هستند و ظاهری مدرن و امروزی دارند.
 • اسپیلت های گری مجهز به قابلیت تصفیه هوا هستند. در تمامی اسپیلت از فیلتر تصفیه هوا به منظور گرفتن غبار و دوده موجود در هوا استفاده می شود.
 • دارای قابلیت رطوبت گیری و خشک کردن هوای محیط داخلی