هفتاد و پنجمین جشنواره سالرنو ایتالیا میزبان «صحنه زنی» می‌شود | خبرگزاری صبا
امروز ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۴۱

هفتاد و پنجمین جشنواره سالرنو ایتالیا میزبان «صحنه زنی» می‌شود

فیلم سینمایی «صحنه زنی» در آستانه اکران عمومی در ایران، برای حضور در بخش رقابتی جشنواره سالرنو ایتالیا پذیرفته شد.

به گزارش صبا به نقل از مشاور رسانه ای پروژه، فیلم سینمایی «صحنه زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی، تهیه کنندگی مجید رضابالا و سرمایه گذاری مسعود و مجید زارع در بخش رقابتى جشنواره سالرنو ایتالیا به نمایش درمی‌آید.

جشنواره سالرنو ایتالیا از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم در ایتالیاست که در سال ۱۹۴۶ توسط سینه کلوب سالرنو آغاز به کار کرده و پس از جشنواره ونیز مهمترین جشنواره ایتالیا به شمار می‌آید.

هفتادو پنجمین دوره این جشنواره از ۲۲ تا ۲۷ نوامبر ۲۰۲۱ برابر با اول تا ششم آذر ماه سال جاری در شهر سالرنو برگزار خواهد شد.

جشنواره سالرنو از زمان آغاز به کار خود به عنوان یک رویداد رقابتی برای تولیدات ایتالیایی و بین المللی شناخته شده است و  مقایسه ای مستمر در مورد تحولات سینمای جهان را شامل می‌شود.

همچنین این جشنواره یک کارکرد اجتماعی مهم برای سینما قایل است و هدف آن این است که پیوسته خود را با تحولات فناوری‌ها و رسانه‌های سمعی و بصری جدید تطبیق دهد.

«صحنه زنی» که در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر موفق به دریافت سیمرغ نقره ای بهترین کارگردانی شده بود از ۲۴ آذر ماه اکران خود را توسط موسسه بهمن سبز در سینماهای ایران آغاز خواهد کرد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است