امروز ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۹

چطور موسیقی کلاسیک به یاری کودکان بی‌بضاعت می‌آید

«سمفونی برای پِرو» به کودکان بی‌بضاعت در پرو امکان می دهد تا نواختن ساز و خواندن در گروه کُر را بیاموزند.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از یورونیوز، «سمفونی برای پِرو» یک برنامه آموزش موسیقی کلاسیک است که خوان دیه‌گو فلورز خوانندهٔ مشهور اپرا آن را راه‌اندازی کرده است تا به کودکان بی‌بضاعت در پرو امکان بدهد نواختن ساز یا خواندن در گروه کُر را بیاموزند.

خوان دیه‌گو فلورز درباره هدف این برنامه می‌گوید:‌ هدفِ سمفونی برای پرو، ایجاد تحول در جامعه و بهتر کردن آن با قدرت موسیقی است.

بسیاری از بچه‌های این برامه معتقدند که «سمفونی برای پرو» خانه و خانواده آنهاست و فرصتی است که آنها را به آینده‌ای بهتر می‌رساند.

کودکان و نوجوانانی که در این برنامه شرکت می‌کنند می‌گویند زندگی‌شان بسیار سخت است حتی بعضی‌ از آنها می‌خواهند در محل ارکستر بمانند و شب همانجا بخوابند.

«سمفونی برای پِرو» یک برنامه آموزش موسیقی کلاسیک است که خوان دیه‌گو فلورز خوانندهٔ مشهور اپرا آن را راه‌اندازی کرده است تا به کودکان بی‌بضاعت در پرو امکان بدهد نواختن ساز یا خواندن در گروه کُر را بیاموزند.

خوان دیه‌گو فلورز دربارهٔ هدف این برنامه می‌گوید:‌ هدفِ سمفونی برای پرو، ایجاد تحول در جامعه و بهتر کردن آن با قدرت موسیقی است.

بسیاری از بچه‌های این برنامه معتقدند که «سمفونی برای پرو» خانه و خانواده آنهاست و فرصتی است که آنها را به آینده‌ای بهتر می‌رساند.

کودکان و نوجوانانی که در این برنامه شرکت می‌کنند می‌گویند زندگی‌شان بسیار سخت است حتی بعضی‌ از آنها می‌خواهند در محل ارکستر بمانند و شب همانجا بخوابند.

بیش از ۸ هزار کودک و نوجوان دیگر مثل متیاس و نیکول هر روز در سراسر کشور ساعت‌ها در مدارسی تمرین می‌کنند که نوکلئوس نام دارد و برای این برنامه ایجاد شده است. خوان فلورز خود می‌گوید: نوکلئوس‌‌ها نوعی سرپناه‌اند، مثل واحه‌‌ای از آرامش، شادی و امید.

نوجوانان اینجا ارزش هایی نظیر همبستگی وقت‌شناسی، احترام و کار گروهی را می‌آموزند. ارکستر سمفونی اصلی این برنامه به رهبری هوگو کاریو، تلاش دارد به حد اعلای اجرا برسد.

هوگو کاریو می‌گوید: وقتی در چشم همدیگر نگاه می‌کنیم و موسیقی و انرژی بین ما می‌گردد، گاهی اشک می‌ریزیم و گاهی می‌خندیم، اینها لحظه‌های جادویی هستند و این بچه‌ها مهمترین چیز در زندگی من‌ هستند.

خوان می‌گوید که امروز می‌داند که موسیقی می‌تواند زندگیِ فقیرترین و بی‌بضاعت‌ترین بچه‌ها را عوض کند.

رویای این نوازندگان جوان وقتی به تحقق پیوست که تابستان امسال در میدان اصلی لیما مقابل بیش از ۲۰ هزار نفر تماشاگر موسیقی اجرا کردند.

اما رویای خوان دیه‌گو فلورز آن است که بچه‌های این پروژه تحت پوشش این پروژه به یک میلیون نفر برسند. رویایی که گرچه بلندپروازانه است اما خوان مصمم است آن را محقق کند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


  جدول فروش فیلم ها

  عنوان
  فروش (تومان)
  • مطرب
   ۲۱٬۸۶۹٬۳۱۹٬۰۰۰
  • چشم و گوش بسته
   ۶٬۲۲۴٬۸۴۰٬۰۰۰
  • منطقه پرواز ممنوع
   ۲٬۷۶۰٬۰۸۱٬۰۰۰
  • هزارتو
   ۵٬۲۴۳٬۹۹۲٬۰۰۰
  • خداحافظ دختر شیرازی
   ۱۰۶٬۶۳۲٬۰۰۰
  • 23 نفر
   ۱۳٬۲۲۶٬۰۰۰
  • جان دار
   ۷۵٬۴۹۰٬۰۰۰
  • آخرین داستان
   ۲۰۱٬۶۸۴٬۰۰۰
  • لیلاج
   ۷۸٬۵۶۰٬۰۰۰
  • معکوس
   ۱۱۸٬۷۵۰٬۰۰۰
  • بنیامین
   ۱٬۴۲۸٬۰۷۰٬۰۰۰