اختتامیه جشنواره «مهر واله» برگزار شد/ جشنواره‌ها بهانه‌ای برای کار کردن است | خبرگزاری صبا
امروز ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۴

اختتامیه جشنواره «مهر واله» برگزار شد/ جشنواره‌ها بهانه‌ای برای کار کردن است

اختتامیه نخستین جشنواره مونولوگ مهرواله، شب گذشته در سالن یک خانه نمایش مهرگان باحضور هنرمندان و هنردوستان برگزار شد.
به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی، اختتامیه نخستین جشنواره مونولوگ «مهر واله»، شب گذشته در سالن یک خانه نمایش مهرگان با حضور هیات انتخاب، هیات داوران، شرکت کنندگان، هنرمندان و هنر دوستان برگزار شد.
در ابتدای این مراسم بیانه موسسه فرهنگی آموزشی واله قرائت شد، در بخشی از این بیانیه آمده است: «هنر معقوله‌ای است از جنس خدا، هنر نور است، خورشید است و ایرانیان از گذشته این موهبت در خود پرورده اند و به سوی آن حرکت نموده اند. این موسسه با پیشینیه چندین ساله همواره در اعتلای فرهنگ و هنر پیشتاز بوده و گام‌های استواری برداشته است.»
حامد رحیمی نصر، دبیر این جشنواره بیان کرد: خوشحالم که امروز در محضر شما هنرمندان بزرگوار هستم، این اتفاق بالاخره رخ داد و بدون شک اگر حمایت‌ها و تلاش‌های دوستان نبود، قطعا این مهم غیر ممکن بود.
سارا داروفروش، عضو هیات انتخاب آثار و مدیر خانه نمایش مهرگان نیز در ادامه این مراسم خاطرنشان کرد: خانه نمایش مهرگان هرسال و همزمان با جشن مهرگان جشنواره‌ای مرتبط با تئاتر برگزار خواهد کرد که با لطف خداوند تا به امروز سه جشنواره برگزار شده است که امیدواریم همچنان این مسیر ادامه پیدا کند.
مهدی علی نژاد نیز درباره هدف این جشنواره عنوان کرد: هدف از برگزاری این جشنواره، بازگشت دوباره تماشاگران تئاتر به سالن‌های تئاتر بود، ما اینجاییم تا جان تازه‌ای به تئاتر ببخشیم و بگوییم که تئاتر همواره زنده است و نفس می‌کشد.
فرهاد آییش، عضو هیات داوران این جشنواره نیز در ادامه مراسم گفت: هربار که می خواهم داور شوم از خداوند عذرخواهی می‌کنم چراکه معتقدم هیچگاه انسان نمی‌تواند بگوید یک هنری از هنر دیگر بهتر است و این چیزی است که من عمیقا به آن باور دارم.
او ادامه داد: خوشبختانه تئاتر از چیزهایی است که نمی توان پارتی بازی بسیاری کرد؛ اینکه پیروزی دیگران و شکست خودت را به گردن مافیا بیندازی چیز اشتباهی است. اگر فرد توانایی بالایی داشته باشد بدون شک وارد مراحل بالاتر خواهد شد، فقط نباید عجله کرد و قدرت و انرژی لازم را از دست نداد.
این هنرمند خاطرنشان کرد: همه این جشنواره‌ها بهانه‌ای برای کار کردن است، امیدوارم هیچ یک از دوستانی که اینجا هستند از نگرفتن این جوایز دل سرد نشوند و همچنان تلاش و صبر کنند. بدون شک تمام کسانی که در هر رشته‌ای موفق‌اند، خوش بین هستند؛ پس امیدوارم همه خوش بین و به اتفاقات نگاه بهتری داشته باشند. این جوایز را جدی نگیرید و بیشتر از همه چیز به وجود و ایمان درونی تان که هنر است توجه کنید.
در ادامه این مراسم، از برگزیدگان اولین جشنواره مونولوگ «مهر واله» به ترتیب زیر با اهدا لوح تقدیر، دیپلم افتخار و جایزه نقدی تجلیل شدند:
۱-بهترین موسیقی: رسا رستم، آهنگساز نمایش «فیل سواری با مهندس»
۲-بهترین طراحی لباس: الهام قناعی طراح لباس نمایش «مده‌آ»
۳-بهترین طراحی صحنه: هادی محرابی طراح صحنه «پائین سمت چپ»
۴-بهترین نمایشنامه: هادی محرابی نویسنده «پائین سمت چپ»
۵-بهترین کارگردان (رتبه سوم): محمدرضا زمانی کارگردان نمایش «نیزار»
۶-بهترین کارگردان (رتبه دوم): فریا امامی کارگردان نمایش «یت»
۷-بهترین کارگردان: هادی محرابی کارگردان نمایش «پائین سمت چپ»
۸-بهترین بازیگر (رتبه سوم): سیما پورسید بازیگر نمایش «فیل سواری با مهندس» و صدف خبری زاده بازیگر نمایش «خانم ایکس»
۹-بهترین بازیگر (رتبه دوم): آروین شاه حسینی بازیگر نمایش «یت»
۱۰-بهترین بازیگر: مرجان آقانوری بازیگر نمایش «مده‌آ»
۱۱-جایزه ویژه جشنواره: محمدهادی عطایی بازیگر و کارگردان نمایش «فریاد خاموش»
۱۲-جایزه ویژه خانه نمایش مهرگان: محمدرضا حیدری کارگردان نمایش «خاورمیانه منم»
بنابر اعلام خانه نمایش مهرگان نمایش‌های «نیزار»، «فیل سواری با مهندس»، «میوه ممنوعه»، «پایین سمت چپ» نیز از سوی این تماشاخانه اجرای عمومی دریافت کردند.
انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است