1

کتاب‌های علمی روز دنیا باید به بازار نشر ایران وارد شود

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در چهارمین جلسه از نشست‌های معاونت امور فرهنگی با تشکل‌ها و انجمن‌های حوزه نشر، احد رضایی، احمد فندی، ثریا ایمانی و مهدی عمرانلو حضور داشتند و با اشاره به پیشینه فعالیت انجمن از اقدامات انجمن ناشران بین‌الملل در تامین منابع علمی برای دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور سخن گفتند. همچنین اعضای انجمن درباره مسایل و مشکلات خود در حوزه واردات کتاب و رکود موجود در این بخش در سال‌های اخیر صحبت کردند.

یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت انتقال دانش به کشور گفت: معتقدم باید به هر چه بهتر شدن شرایط حضور کتاب‌های علمی روز دنیا در کشور کمک کرد.

وی ادامه داد: با توجه به محدودیت منابع ارزی کشور بهتر است اولویت‌هایی برای واردات کتاب‌های خارجی داشته باشیم همچنین باید به محتوای کتاب‌های وارداتی نیز توجه کنیم. 

معاون امور فرهنگی با اشاره به مشکلات عنوان شده از سوی ناشران بین‌الملل درباره واردات کتاب بیان کرد: برای بررسی این مشکلات باید جلسات دیگری برگزار شوند و راهکاری برای آن در نظر گرفت.

احمدوند تصریح کرد: باید تلاش کنیم نهادهای علمی و دانشگاهی سهم خود را در تقویت منابع علمی پرداخت کنند.

معاون امور فرهنگی در پایان با تاکید بر انجام کارهای ترویجی انجمن فرهنگی ناشران بین‌الملل برای کتاب‌ها عنوان کرد: اگر شما ساز و کاری را تعریف کنید تا تازه‌های نشر معرفی شوند، معاونت امور فرهنگی نیز از شما حمایت خواهد کرد تا منجر به ترویج کتاب‌های خوب و در نهایت منجر به خرید شود.
انتهای پیام/