پیام مجتبی حسینی برای خداحافظی از معاونت هنری/ حریم هنر دور و نزدیک ندارد | خبرگزاری صبا
امروز ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۴

پیام مجتبی حسینی برای خداحافظی از معاونت هنری/ حریم هنر دور و نزدیک ندارد

سید مجتبی حسینی طی نامه‌ای از دوستان همکاران خود در معاونت امور هنری خداحافظی کرد.

به گزارش صبا، سید مجتبی حسینی پس از حدود چهار سال خدمت در معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی از هنرمندان و همکاران این معاونت قدردانی و خداحافظی کرد.

حسینی در پیامی نوشته است:

«هوالبصیـر

ایمان دارم که حریم ِهنر، دور و نزدیک ندارد و هر که بر این خوان، نشسته و برخاسته باشد؛ چنان مرهون خواهد بود که به حق نمک، جز قوام و دوام و علاجِ آلام آرزویی نخواهد کرد؛ هم‌چنان که اکنون؛ من به شکرانه‌ سعادتِ خدمت در خان‌ومان هنر؛ شکرگزار خداوند و خانواده‌ هنر هستم. دشواروظیفه‌ای که اگر چه مقارن با مصائب طبیعت و شدائد شیوع بلا گردید اما به هم‌پایی و هم‌راهی هنرمندان و همکاران، هیچ از بضاعت ممکن دریغ نشد و به آن چه که تکلیف و تعهد نام داشت؛ سر گذاشته شد.

هر چند این کارنامه به کارزار بسیار مجموع می‌شود اما به‌حقیقت؛ مقارنت این دوران با سلسله‌ ادباری چون سیل، زلزله، کرونا از یک سو و از دیگر سو برزخ بودجه، برنامه‌ای که بر آن تدارک دیده شده بود را چنان که باید؛ بر پا نمی‌گذاشت و تلخ‌تر آن که به جبر دورباش‌ها و مراقبات بهداشتی و منع ناگزیر فعالیت‌های هنری برای پاسداری از سلامت؛ هم قامت اقتصاد هنر و معیشت هنرمندان خمیده‌تر گردید و هم فقدان گهرمردان و گهرزنان در این معرکه، خسارتی جبران‌ناپذیر پدید آورد.

با باور به اینکه هنر ثروت و فرصتی مغتنم برای کشور است، کوشیده شد با بسیج توان و توشه‌ موجود و با ‌تدوین برنامه‌ای بر اساس منطق اضطرار، نظام توسعه‌ تولید هنر و تربیت هنرمند تداوم پیدا کند و با تکیه بر رویکرد خلاق هنر و توزیع حمایت‌های ممکن و انتظام‌بخشی به رویدادها و سامان دادن به ساختارها و سازمان‌های هنر، انفعال تحمیل‌شده را به اتفاق و اتحاد نزدیک کرد که حکایت مذکور، قدم به قدم و به قلم صدق در دفاتر آمار و آثار ثبت و ضبط گردیده است و قطعا به دیده‌ اغماض؛ قابل احصاست. ظرفیت ارزشمندی که در گام دوم انقلاب شایسته است بیشتر و بهتر محل ملاحظه باشد.

وقت مغتنمی‌ست که از پایمردی و هم‌نوردی جناب دکتر سیدعباس صالحی در مقام وزیری وزین که همه‌ امید بودند و همه خیرخواهی؛ قدرشناسی کنم و از همه‌ همکارانم که مومنانه به هنر باور داشتند و هیچ فروگذار نبودند یاد کنم. و برای برادر گرامی جناب آقای دکتر محمد مهدی اسماعیلی و همکاران منصوب آرزوی توفیق روز افزون نمایم. این راه دشوار جز به بردباری اصحاب کریم هنر که با جمیع جراحات، جز به مقصد نیندیشیدند و اهالی شریف رسانه که آیینه‌وار هم‌دلی کردند به سر نمی‌شد که در این فرصت، فروتنانه، آرزومند سلامت و سعادت‌شان هستم و آخر آن که:

روان روشن سعدی که شمع مجلس توست

به هیچ کار نیاید گرش نسوزانی

سیدمحمدمجتبی حسینی»

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • دینامیت
  9٬415٬264٬640
 • خورشید
  1٬611٬627٬850
 • هفته ای یکبار آدم باش
  1٬611٬627٬850
 • تک خال
  975٬748٬140
 • خون شد
  195٬693٬596
 • مدیترانه
  93٬873٬900
 • لاله
  90٬988٬050
 • سیاه باز
  66٬293٬500
 • هفت
  624٬000