1

نکته‌­هایی کاربردی برای خرید بلیط اتوبوس

به گزارش واحد بازرگانی صبا، بیشتر آدم­ها ترجیح می­‌دهند که برای سفرهای داخلی، از اتومبیل شخصی­شان استفاده کنند. استفاده از اتومبیل شخصی، هم راحت­تر است، هم امکان توقف و استراحت در مسیر را برای مسافران فراهم می­‌کند و هم تردد در شهر مقصد را راحت ­تر می‌کند. اما بعضی­ ها سفر با وسایل نقلیه دیگر مانند هواپیما، قطار و اتوبوس را ترجیح می­دهند. هر کدام از این وسایل نقلیه، معایب و مزیت­ هایی نسبت به سفر با اتومبیل شخصی دارند. اما ما در این مقاله می­خواهیم نکاتی را درباره سفر با اتوبوس برای شما بگوییم تا هر زمان قصد داشتید با اتوبوس به جایی سفر کنید، این نکته ­ها را در ذهن داشته باشید. در انتها روشی برای استعلام قیمت بلیط اتوبوس و خرید بلیط با بهترین قیمت را با شما در میان می­گذاریم.

با اتوبوس سفر کنم؟ یا قطار و هواپیما؟

اینکه تصمیم بگیرید با اتوبوس سفر کنید یا وسیله نقلیه دیگری مانند قطار و هواپیما، به چند عامل بستگی دارد. اگر دوست دارید سفری با آرامش بیشتر داشته باشید و در عین حال از هواپیما می­ترسید، بهتر است بجای قطار که معمولا سر و صدای زیادی دارد، از اتوبوس استفاده کنید. اگر مقصدتان نزدیک است، گزینه اتوبوس معمولا منطق ی­تر از هواپیما و قطار است. اگر مسائل اقتصادی برایتان اولویت دارد، طبیعتا اتوبوس باید انتخاب اول، قطار انتخاب دوم و هواپیما انتخاب آخر شما باشد.

بلیط اتوبوس VIP بگیرم یا معمولی؟

اتوبوس­ های VIP امکاناتی دارند که اگر داشتن آن امکانات در طی سفر برای شما مهم باشد، تهیه بلیط این اتوبوس ­ها به شما پیشنهاد می­شود. مثلا این اتوبوس ­ها معمولا صندلی­ های راحت­تری دارند و برای سفرهای طولانی خیلی مناسب­تر هستند. این صندلی­ ها معمولا به حالت تختخواب یا نیمه­ تخت­خواب هم درمی­ آیند. در اتوبوس ­های VIP معمولا فضای بیشتری برای هر مسافر در نظر گرفته شده و تراکم جمعیت کمتری وجود دارد. همچنین پذیرایی مفصل ­تری نیز دارند. این اتوبوس ­ها معمولا سیستم گرمایشی و سرمایشی قوی­ تری دارند و معمولا هر فرد یک مانیتور جداگانه در مقابلش دارد که می­تواند از آن استفاده کند و فیلم ببینید و یا به موسیقی گوش دهد. البته این اتوبوس ­ها معمولا هزینه بالاتری نسبت به اتوبوس ­های معمولی دارند و اگر بعد اقتصادی سفر برایتان خیلی مهم باشد، این اتوبوس­ ها به شما پیشنهاد نمی­شوند.

خرید بلیط اتوبوس

برای خرید بلیط اتوبوس دیگر نیازی نیست به ترمینال­ ها مراجعه کنید و با دیر رسیدن، مدام نگران این باشید که آیا بلیط گیرتان می ­آید یا خیر. شما می­توانید بلیط اتوبوس سفر خود را به راحتی از اسنپ تریپ و بصورت آنلاین خریداری کنید. کافیست وارد سایت یا اپلیکیشن اسنپ تریپ شده و با مشخص کردن شهر مبدا و مقصد خود و همچنین تعیین روز حرکت اتوبوس، بلیط­های مختلفی که اسنپ تریپ به شما پیشنهاد می­دهد را مشاهده کنید. شما می­توانید این بلیط­ ها را بر اساس قیمت، ساعت حرکت، ترمینال شهر مبدا و مقصد و همچنین شرکت مسافربری آن، فیلتر کرده و در نهایت بهترین بلیط را خریداری کنید. مثلا اگر ساکن شهر تهران بودید و خواستید به شهری مثل یزد یا همدان سفر کنید، کافیست نام این شهرها را در قسمت جستجو وارد کرده و بلیط اتوبوس تهران یزد و یا بلیط اتوبوس تهران همدان را در کمتر از ۵ دقیقه خریداری کرده و هزینه آن را بصورت آنلاین پرداخت نمایید.