نقاشی‌های قهوه‌خانه‌ای در دهمین دوره مزایده آرتیبیشن چکش می‌خورند | خبرگزاری صبا
امروز ۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۳

نقاشی‌های قهوه‌خانه‌ای در دهمین دوره مزایده آرتیبیشن چکش می‌خورند

دهمین دوره مزایده آرتیبیشن 9 مهر ماه با آثاری از هنرمندان قهوه‌خانه‌ای به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

به گزارش صبا، دهمین دوره مزایده آرتیبیشن با آثاری از هنرمندان قهوه‌خانه‌ای برگزار می‌شود.

نقاشی قهوه‌خانه‌ای پدیده‌ای منحصربه‌فرد در هنر معاصر ایران بوده که گرچه کمتر توجه و تمرکزی بر آثار این دوره معطوف شده است، اما دوره‌ای از تاریخ نقاشی ایران را شکل داده است که تاثیر شگرفی روی مکاتب پس از خود، از جمله آثار هنرمندان سقاخانه‌ای و برخی نقاشان دهه ۳۰ و ۴۰ نهاده که همگی در جستجوی گریزگاهی بودند تا به کار خود هویتی ایرانی بدهند و نخستین گام‌های مقدماتی را در راه دستیابی به جریان یا به اصطلاح مکتب ملی بردارند.

تاکنون دو دوره از سلسله مزایده‌های آرتیبیشن به این هنر اختصاص داده شده است و اکنون در دهمین دوره مزایده آرتیبیشن ۲۹ اثر از هنرمندانی چون محمد مدبر، حسین قوللرآغاسی، حسن اسماعیل‌زاده، عباس بلوکی‌فر، محمد حمیدی، محمدرضا حمیدی، مصطفی حمیدی، محمد فراهانی، فتح‌الله‌ قوللرآغاسی، جعفر لشگری، محمد رحمانی، علی‌اکبر لرنی و ارژنگی همدانی حضور خواهد داشت.

نمایش این آثار از ۲ تا ۱۰ مهر ماه در گالری آرتیبیشن خواهد بود و علاقه‌مندان هر روزه با هماهنگی قبلی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند برای بازدید از آثار به آدرس خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینه ارشاد، نرسیده‌به همت، گل‌نبی(غرب)، میدان احمدی‌روشن(کتابی)، خیابان ساسانی‌پور، خیابان دریا(قندی)، پلاک ۶ گالری آرتیبیشن مراجعه کنند.

این آثار پس از نمایش هفت روزه‌، به مزایده گذاشته خواهند شد و از روز جمعه ۹ مهر در ۲۴ ساعت به فروش خواهند رسید. این آثار از طریق کانال تلگرامی  www.telegram.me/artibition_auction چکش خواهند خورد.

برای راهنمایی ثبت‌نام و خرید در مزایده و یا بازدید حضوری با شماره تلفن‌ ۰۲۱۲۲۹۲۲۵۳۸ و یا به تلگرام یا واتساپ شماره‌های ۰۹۳۷۶۰۳۶۹۶۸ یا ۰۹۱۲۲۱۲۱۰۳۰ پیام دهید.

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است