«آب پرتقال در کربلای ۵» به همراه ۱۳۵ خرده روایت از کادر درمان | خبرگزاری صبا
امروز ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

«آب پرتقال در کربلای ۵» به همراه ۱۳۵ خرده روایت از کادر درمان

کتاب «آب پرتقال در کربلای 5» به قلم مهدی عجم از سوی انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب شد.

به گزارش صبا، کتاب «آب پرتقال در کربلای ۵»، ۱۳۵ خرده‌روایت کرونایی از مدافعان سلامت به همت و قلم مهدی عجم به چاپ رسید.

این اثر حاصل ساعت‏‌ها گفت‏گو درباره خاطرات و روایت‏‌های بی‌شماری از کادر درمانی بیمارستان بقیهالله‌‏الاعظم(عج) است؛ پزشکان و پرستارانِ فعال در صف اول مبارزه با ویروس کرونا که نزدیک به یک سال و نیم هم‌‏دوشِ بسیاری از مراکز درمانی کشور، شب و روز درحال فعالیت هستند.

در ایده اول قرار بود، نویسنده علاوه بر پزشکان و پرستاران، سراغ کادر بخش‏ های تشخیصی و نیروهای خدماتی هم برود اما در دفتر اول این مجموعه پای دریاچه کوچکی از دریای خاطرات پزشکان و پرستاران نشسته و آن را به امانت به مردم عرضه کرده‌است.

مولف در مقدمه می‌نویسد: «وارد بخش مراقبت‏‌های ویژه بیمارستان شدم. بی‏ تعارف و خجالت بگویم، قدری ترسیده بودم؛ شاید هم طبیعی بود. در دوران کرونا بروی به بخش ویژه‏ یعنی سنگرِ کمینِ خطِ مقدمِ سلامت‏ و ترس نداشته باشی؟!

نشستم پای سخنان شیوایشان؛ پایِ خاطرات و خطراتِ پزشکان و پرستاران و بهیاران و کمک‏‌های دلسوز و بی‌‏ادعای آنجا … جمله عجیب یکی از بچه‏‌های بخش هنوز در ذهنم رژه می ‏رود: «راوی ما باش؛ صادق و بی‏‌واسطه. ایثار و اخلاص بچه‌‏ها را ببین و انتقال بده …»

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «اول صبح، در اتاقِ کارم، که مدیریت درمان بیمارستان است، مشغول پیگیری امور جاری بودم که در زدند. گفتم: «بفرمایید.» یکی از خانم‌‏های پزشک بیمارستان بود که اتفاقاً رشته‏‌اش اساساً به درمان کرونا نمی‌خورد. با یک کوله‌‏پشتی سنگین و پُر و پیمان وارد اتاقم شد! گفتم: «خیر است خانم دکتر. اول صبح ان‏شاءالله قصد سفر دارید؟»

محکم و جدی گفت: «بله. آمده‌‏ام که در بیمارستان بمانم! بفرمایید کدام بخش نیاز است که خدمت کنم؟»

کتاب «آب پرتقال در کربلای ۵» با شمارگان ۱۲۵۰ نسخه و در ۱۷۲ صفحه توسط انتشارات سوره مهر منتشر و وارد بازار کتاب شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است