رئیسی: قدرت سایبری ایران باید افزایش یابد | خبرگزاری صبا
امروز ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲
اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی در دولت سیزدهم؛

رئیسی: قدرت سایبری ایران باید افزایش یابد

رییس جمهوری در اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی در دولت سیزدهم، سامانه شاد را به عنوان رگولاتور محتوای آموزشی ارزش افزوده معرفی کرد.

به گزارش صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی عصر امروز سه‌شنبه ۲۳ شهریورماه در اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی در دولت سیزدهم، با اشاره به تاثیر فضای مجازی در تمام ابعاد زندگی مردم گفت: لازمه استفاده مناسب از ظرفیت فضای مجازی، شناخت و آشنایی کامل با الزامات آن است و اگر به فضای مجازی دقیق و درست نگاه کنیم، تحولی اساسی در کشور رخ خواهد داد.

رییس جمهورِ با بیان اینکه اقدامات انجام‌شده هنوز با الزامات ابلاغی و اهداف تشکیل شورای عالی فضای مجازی فاصله زیادی دارد، تاکید کرد: تلاش خواهد شد با استفاده از دیدگاه‌ کارشناسان و صاحب‌نظران فعال در این حوزه، بتوانیم این فناوری را به درستی و در مسیر رفاه مردم و پیشرفت کشور به کار بگیریم و باید در این مسیر مردم را اقناع کرد.

آیت‌الله رئیسی حوزه دیجیتال و فضای مجازی را دارای ظرفیت بالایی برای تحول اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: با خودباوری جوانان کشور می‌توان قدرت سایبری ایران را افزایش داد و از این فضای امن به نفع مردم استفاده کرد.

رییس جمهور لزوم استفاده از ظرفیت فناوری‌های دیجیتال و فضای مجازی در رشد و تعالی کشور را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: با سیاست‌گذاری صحیح و برنامه‌ریزی دقیق، می‌توان زمینه آشنایی و استفاده مناسب مردم از ظرفیت‌های فضای مجازی را فراهم و حتی از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کرد.

رییس جمهوری همچنین در این جلسه بر اجرای مصوبات و فعال‌سازی شورای معین و کمیسیون‌های زیرمجموعه شوراهای عالی تاکید کرد.

سامانه شاد رگولاتور ارزش افزوده محتوای آموزشی شد

در جلسه امروز شورای عالی فضای مجازی، موضوع توسعه آموزش و پرورش مجازی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که سامانه شاد ذیل وزارت آموزش و پرورش مسوول ارایه آموزش عمومی رایگان باشد و در زمینه فعالیت آموزشی ارزش افزوده بخش دولتی و غیردولتی تنظیم مقررات کرده و مجوز صادر کند.

در این جلسه مقرر شد سازمان برنامه و بودجه در قانون بودجه سنواتی، ردیف مشخصی به منظور توسعه کمی و کیفی آموزش و پرورش مجازی در نظر گرفته و برای معلمان و دانش‌آموزان کمتربرخوردار، کمک مالی و تسهیلات ارزان‌قیمت بانکی جهت تامین تجهیزات در نظر بگیرد.

رییس جمهوری در این زمینه وزارت‌خانه‌های آموزش و پرورش و ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز ملی فضای مجازی را مکلف کرد با توجه به نزدیکی آغاز سال تحصیلی جدید، چارچوب آموزش در فضای مجازی را نهایی و به شورای عالی ارایه کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است