امروز ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲
امیرسجاد حسینی در گفتگو با صبا:

سلبریتی‌ها از فیلم کوتاه حمایت کنند/ پیش‌تولید «زن عوضی» از اواخر شهریور

کارگردان «ملاقات محرمانه خانم و آقا» ضمن رضایت از اکران فیلمش درباره فیلمنامه هایی که در دست دارد، صحبت کرد.

امیرسجاد حسینی کارگردان «ملاقات محرمانه خانم و آقا» که در گروه «هنر و تجربه» در حال اکران است درباره بازخوردهایی که تاکنون از مخاطبان فیلم خود گرفته در گفتگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری صبا عنوان کرد: من سعی کردم در بیشتر اکران ها حضور پیدا کنم و با مخاطبان گفتگویی داشته باشم چون این تنها فرصت من بود که بتوانم با مخاطبان رو در رو صحبت کنم. در این دیدارها متوجه شدم برای بسیاری از آن ها دیدن پنج فیلم کوتاه در یک سانس خیلی عجیب و جالب بود.

وی با اشاره به اینکه در بین این پنج فیلم، سه فیلم قصه ای را روایت می کنند و دو فیلم دیگر پیرنگشان کمتر است و گاهی اوقات ضد پیرنگ می شوند، توضیح داد: معمولا واکنش مخاطبان به فیلم هایی که قصه ای را روایت می کنند بهتر است به دلیل آنکه اینگونه فیلم ها قصه ای می گویند و مخاطب هم می تواند با شخصیت های فیلم همذات پنداری کند. به طور کلی بازخوردها خوب بوده و تعداد تماشاگرانی که به دیدن این پنج فیلم آمده اند با مقایسه ای که من با فیلم های در حال اکران کرده ام زیاد بوده است.

حسینی درباره راهکار خود برای افزایش میزان مخاطبان فیلم های کوتاه در سینماها تشریح کرد: از لحاظ تعداد تماشاگر فیلم های کوتاه نمی توانند به فیلم های بلند سینمایی برسند. در حال حاضر فرصت تبلیغاتی فیلم های کوتاه خیلی کم و تنها راه تبلیغاتی ما کانال هنر و تجربه و سایت فیدان است، مثلا ما برای تبلیغ پنج فیلم کوتاه خودمان به سایت های پربازدید سینمایی با هزینه شخصی مبلغی را پرداخت کرده ایم.

تلویزیون به فیلم کوتاه بها دهد

او ادامه داد: من فکر می کنم صدا و سیما در این زمینه خیلی می تواند موثر باشد. من به شخصه با بهروز افخمی که مجری برنامه «نقد سینما» است یا با عوامل برنامه «هفت» صحبت کردم که حداقل ۱۰ دقیقه راجع به فیلم های کوتاه اطلاع رسانی کنند و حتی نقد هم نکنند اما به نتیجه نرسیدم. در حال حاضر به فیلمسازان فشار زیادی وارد می شود در حالی که فیلمسازان فیلم های کوتاه که عموما جوان هستند باید حمایت شوند، به عنوان مثال ما به تنهایی و بدون حمایت نهادی سعی کرده ایم برای اکران پنجگاه تیزر تلویزیونی بگیریم و تا حدی موفق شده ایم ان شاالله به زودی تیزرهای تلویزیونی ما روی آنتن می رود.

کارگردان فیلم کوتاه «هی و هو» درباره کیفیت فیلم های کوتاهی که در حال حاضر ساخته می شوند، تشریح کرد: فیلم های کوتاه ما در جشنواره های مختلفی جوایز معتبری کسب کرده اند. به نظر من سطح کیفی فیلم ها خیلی بالا رفته و چه از لحاظ نوع طراحی صحنه و لوکیشن ها و چه از لحاظ سطح بازی بازیگران نسبت به قبل فیلم های کوتاه خیلی بهتر شده اند.

این کارگردان با بیان آنکه بهتر است در ساخت فیلم های کوتاه از عوامل حرفه ای این حوزه استفاده شود، اظهار کرد: اکثر فیلمسازان فیلم های کوتاه در ساخت فیلم هایشان از عوامل سینمایی استفاده می کنند هر چند که من معتقد هستم باید عوامل حرفه ای برای ساخت فیلم کوتاه داشته باشیم. خوشبختانه کم کم در حوزه تدوین و فیلمبرداری دارای نیروی تخصصی در زمینه فیلم کوتاه شده ایم اما هنوز در حوزه هایی مثل بازیگری نیاز به کار بیشتری داریم و بازیگر مخصوص برای بازی در فیلم های کوتاه نداریم و مجبور هستیم از بازیگران سینمایی استفاده کنیم.

کارگردان فیلم «ملاقات محرمانه خانم و آقا» در جواب این سوال که به سراغ ساخت فیلم بلند سینمایی خواهد رفت، گفت: دو فیلم قبلی من را هر شخصی دیده گفته است که خیلی این فیلم ها به سینمای بلند نزدیک هستند، مطمئنا من سینمای کوتاه را به شکل جدی اش نمی شناسم و هم چنین موافق نیستم که اینقدر مینیمال در فیلم کوتاه به موضوع ها پرداخته شود. سینمای مدنظر من یک سینمای قصه گو است و همیشه فیلمنامه هایی که برای فیلم های کوتاه خودم نوشته ام طولانی بودند و عموما دغدغه کوتاه کردن آنها را داشته ام، با توجه به این نکات حتما به سراغ ساخت فیلم بلند خواهم گرفت.

حسینی درباره حضور فیلم کوتاه «ملاقات محرمانه خانم و آقا» در جشنواره های بین المللی در ماه های آینده توضیح داد: به واسطه آن که فیلم این روزها با مخاطب ارتباط برقرار کرده و همین طور به دلیل اینکه زیرنویس انگلیسی هم برای این فیلم تهیه شده، تصمیم گرفته ام در تعدادی از جشنواره ها شرکت کنم.

او در ادامه درباره فعالیت های جدید خود اظهار کرد: سال گذشته فیلم «هی و هو» را ساختم که این فیلم درباره زندگی طلبه ای است که قصد دارد از همسرش جدا شود و برای اولین بار است که به این موضوع پرداخته می شود. روشنک گرامی، علیرضا استادی و کیوان ساکت اف در این فیلم بازی کرده اند و قرار است در سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران شرکت کند و در حال حاضر هم یک سناریویی با نام «زن عوضی» در دست دارم که قصه آن شباهت هایی به داستان «ملاقات محرمانه خانم و آقا» دارد و فکر می کنم اواخر شهریور وارد مرحله پیش تولید شویم.

وی در پایان گفت: من همیشه از اکران فیلم های کوتاه توسط گروه «هنر و تجربه» دفاع کردم اما احساس می کنم که وقتی تمام تبلیغات بر دوش فیلمساز می افتد حجم اکران را برای آن خیلی سخت می کند به ویژه زمانی که ممکن است تجربه فیلمساز کم باشد. اگر نهادهای مربوطه حمایت بیشتری کنند قطعا راه برای فیلمسازان فیلم های کوتاه هموارتر می شود و از هنرمندان و سلبریتی های عزیز هم می خواهم که بیایند فیلم کوتاه های را ببینند و از فیلم های کوتاه حمایت کنند.

ریحانه مقدم

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


  جدول فروش فیلم ها

  عنوان
  فروش (تومان)
  • مطرب
   ۳۸٬۵۴۳٬۸۹۱٬۰۰۰
  • چشم و گوش بسته
   ۱۲٬۸۳۴٬۱۱۵٬۰۰۰
  • بی وزنی
   ۳۱٬۵۵۲٬۰۰۰
  • نرگس مست
   ۳۶٬۶۲۲٬۰۰۰
  • دوئت
   ۶۸٬۷۰۷٬۰۰۰
  • عطر داغ
   ۹٬۱۳۸٬۰۰۰
  • امیر
   ۱۳۰٬۹۶۴٬۰۰۰
  • جهان با من برقص
   ۶٬۷۴۸٬۶۳۶٬۰۰۰
  • خوب، بد، جلف 2
   ۱٬۴۷۶٬۲۶۴٬۰۰۰
  • چهل و هفت
   ۵٬۱۱۱٬۰۰۰
  • سونامی
   ۳۶۵٬۵۴۴٬۰۰۰
  • آشفته گی
   ۵۹۵٬۴۵۶٬۰۰۰