امروز ۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۰

اجرای نمایشی مستند با موضوع سیمین دانشور و هرتا مولر

نمایش «به زبان خواب» به کارگردانی سما موسوی برای اجرا از هفته پایانی شهریور در تئاتر مستقل تهران آماده می‌ شود.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی گروه نمایش، نمایش «به زبان خواب» به کارگردانی سما موسوی از هفته پایانی شهریور در تئاتر مستقل تهران اجرا می شود.

«به زبان خواب» نمایشی مستند با موضوع سرگذشت دو نویسنده است. دو زن، یکی از چهره‌ های معاصر ادبیات فارسی و دیگری از چهره‌ های شاخص ادبیات آلمان. یکی در رومانی به دنیا آمده، به آلمان مهاجرت کرده و همچنان در این کشور زندگی می‌ کند و دیگری در ایران به دنیا آمده، در ایران زیسته و در این کشور نیز از دنیا رفته است.

سیمین دانشور و هرتا مولر دو شخصیت اصلی این نمایش هستند.

«به زبان خواب» چهارمین تجربه‌ کارگردانى سما موسوى است که در ادامه اجرای پیشین و در دسته مستند بیوگرافی جای می‌ گیرد. او سال گذشته نمایش «آدم‌هایی که نمی بینم» را اجرا کرد و سپس در سی‌ و هفتمین جشنواره بین‌ المللی تئاتر فجر موفق به دریافت تندیس بازیگری شد.

متن نمایش توسط مونا احمدی تدوین شده است که نگارش نمایشنامه‌ هایی چون «گردش عادی خون و برف»، «سرزمین‌ های شمالی» و نگارش مشترک نمایشنامه «شکستن سکوت مطلق» را به همراه محمدحسین معارف درکارنامه‌ دارد.

عوامل این نمایش عبارتند از:

پژوهشگر و کارگردان سما موسوی، تدوین متن مونا احمدی، بازیگران مارال کشاورز و سما موسوی، طراح لباس نسرین خرمی، طراح پوستر و بروشور پرناز کریمی، عکاس هما ایرانی، طراح گریم لیدا ایرانی، دستیار کارگردان حمید وحیدی، منشی صحنه سلاله رستمی و مشاور امور رسانه بابک احمدی.

موسوی پیش از این نمایش‌ های «یرما»، «سفر زمستانی و یک داستان بی‌ ربط» و «آدم‌ هایی که نمی‌ بینم» را اجرا کرده است.

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است