مجسمه پدر علم حقوق ایران رونمایی شد/ ساخت ۲۷ مجسمه برای عمارت اتحادیه | خبرگزاری صبا
امروز ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۳
علیرضا خاقانی به صبا گفت:

مجسمه پدر علم حقوق ایران رونمایی شد/ ساخت ۲۷ مجسمه برای عمارت اتحادیه

مجسمه هایپررئال امیرناصر کاتوزیان پدر علم حقوق ایران به جمع مجسمه های موزه مشاهیر برج میلاد اضافه شد.

علیرضا خاقانی هنرمند مجسمه ساز در گفتگو با خبرنگار هنرهای تجسمی خبرگزاری صبا درباره مجسمه امیرناصر کاتوزیان که به تازگی رونمایی شده است، بیان کرد: مجسمه هایپررئال امیرناصر کاتوزیان پدر علم حقوق ایران در حالت نشسته ساخته شده است که شامگاه گذشته ۱۰ شهریورماه در برج میلاد رونمایی و در موزه مشاهیر برج میلاد در کنار دیگر مجسمه های این موزه به نمایش گذاشته شد.

این هنرمند با اشاره به سفارش سازمان زیباسازی شهر تهران و برج میلاد برای ساخت این مجسمه، یادآور شد: رونمایی از مجسمه زنده یاد امیرناصر کاتوزیان در مراسم بزرگداشت و پنجمین سالگرد درگذشت ایشان انجام شد.

وی با اشاره به تأثیرگذاری زنده یاد امیرناصر کاتوزیان در زمینه علم حقوق ایران، اظهار کرد: امیرناصر کاتوزیان از نویسندگان پیش نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، مولف بیش از ۵۰ کتاب علم حقوق در ایران و ملقب به پدر علم حقوق ایران است.

خاقانی درباره آثاری که برای موزه مشاهیر عمارت «اتحادیه» ساخته است، توضیح داد: برای موزه مشاهیر در عمارت «اتحادیه»، حدود ۲۷ مجسمه هایپررئال ساخته ام که از آن جمله می توان به مجسمه های شهدای محراب، پروفسور سمیعی،حمید سبزواری، بابک بیات، جلیل شهناز، محمدرضا لطفی، شهرام ناظری، پرویز مشکاتیان، محمدرضا شجریان و … اشاره کرد.

وی افزود: این آثار هنوز رونمایی نشده و همزمان با آغاز به کار موزه مشاهیر در عمارت «اتحادیه»، این مجسمه ها نیز رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است