۶۳ قسمت از «۷۷ ساعت» آماده پخش است/ ضبط مرحله نیمه‌نهایی از مهرماه | خبرگزاری صبا
امروز ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۰۴
سعید ابوطالب:

۶۳ قسمت از «۷۷ ساعت» آماده پخش است/ ضبط مرحله نیمه‌نهایی از مهرماه

مسابقه «77 ساعت» با هدف تقویت مهارت‌های آموزشی، به کارگیری تکنیک‌های فنی- علمی و ایجاد حس هیجان و ماجراجویانه جوانان در شبکه آموزش تهیه و تولید شده است.

به گزارش صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، مسابقه «۷۷ ساعت» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سعید ابوطالب با اجرای شهرزاد کمال زاده و کاوه خداشناس و داوری رامتین خداپناهی و لیلا اوتادی، مدتی است از شبکه آموزش درحال پخش است.

در این مستند- مسابقه سه گروه سه نفره در ۷۷ ساعت پیوسته با یکدیگر مسابقه می‌دهند که در هر مسابقه یک بازیگر همراه گروه‌ها حضور دارد و در نقش مربی هم ایفای نقش می‌کند.

مجید افشاری، ارسلان قاسمی، سپند امیر سلیمانی، شیدا یوسفی، سولماز حصاری، نگین معتضدی و آرام جعفری چهره‌هایی هستند که سرگروهی تیم‌های مختلف شرکت‌کنندگان را برعهده دارند.

در پایان مسابقه و انتخاب گروه برتر، بازیگر به اتفاق گروه منتخب به مرحله بعدی صعود می‌کند.

داوران متشکل از لیلا اوتادی و رامتین خداپناهی در کنار ۲ کارشناس دانشگاهی عجمی و اسماعیلی مسابقه‌ها را داوری می‌کنند و نهایتا ۹ گروه را برای نیمه نهایی انتخاب می‌کنند.

سعید ابوطالب تهیه‌کننده در توضیح نحوه اجرای مسابقه «۷۷ ساعت» گفت: مسابقه «۷۷ ساعت» یک مسابقه علمی- کاربردی است و به نوعی بر مهارت آموزشی تکیه دارد و شرکت‌کنندگان آن از بین جوانان نخبه و خانواده‌هایی که از طریق فراخوان برنامه نام‌نویسی کردند، انتخاب شدند.

او با اشاره به شرکت هزاران نفر برای شرکت در مسابقه بیان کرد: افرادی برای انجام این مسابقه برگزیده شدند که دارای تحصیلات دانشگاهی، توانایی‌های تکنیکی و آمادگی فیزیکی- جسمانی مناسب بودند.

ابوطالب افزود: مجموعا برای ۹ مسابقه مقدماتی، ۲۷ گروه سه نفره یعنی ۸‍۱ نفر از بین داوطلبان در این فراخوان انتخاب شدند که گروه‌های سه نفره گروه‌های دوستی، هم‌کلاسی، همکار یا خانواده هستند.

تاکنون ۹ مسابقه برگزار شدهاست

تهیه کننده این برنامه تاکید کرد: مسابقه به صورت ۷۷ ساعت پیوسته انجام می‌شود و گروه‌های شرکت‌کننده در این مدت زمان در فضای مسابقه حضور دارند و ۷۷ ساعت وقت دارند مسیرهای درنظر گرفته شده را طی کنند و علاوه بر فضای هیجانی و ماجراجویانه، یک سری بخش‌های علمی- فنی مسابقه را پشت سر بگذارند که بی‌شک افراد گروه باید از توانایی‌ها مورد نیاز برخوردار باشند. بخش‌هایی مثل عبور از رودخانه و پل‌سازی برای عبور از آن، از جمله توانایی‌های یکی از بخش‌های این مسابقه است.

او ادامه داد: بعد از پایان ۷۷ ساعت این گروه‌ها وارد استودیو که در فضای بسیار بزرگ و باز، طراحی و ساخته شده است، وارد می‌شوند و پس از بررسی داوران و نظر کارشناسان، گروهی که بالاترین امتیاز را کسب کرده باشد به مرحله نیمه نهایی راه می‌یابد.

ابوطالب تصریح کرد: در مرحله نیمه نهایی، بازیگری که همراه این سه نفر بوده است به جمع شرکت‌کننده‌ها اضافه می‌شود. در مسابقه نیمه نهایی، گروه ما چهار نفره است.

کارگردان مسابقه «۷۷ ساعت» مطرح کرد: بعد از انجام مسابقه در مرحله نیمه نهایی، سه گروه برای مرحله پایانی و نهایی انتخاب و قاعدتا مراحل مسابقه از لحاظ تکنیکی و فنی سخت‎تر و شرایط ماجراجویانه پیچیده‌تر می‌شود و احتمال طولانی‌تر شدن مدت زمان مسابقه و افزودن قابلیت و توانایی‌های جدید در این مرحله هم وجود دارد.

ابوطالب در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون ۹ مسابقه برگزار شده و ۶۳ قسمت آماده پخش است و به امید خدا در مهرماه ۱۴۰۰ مرحله نیمه‌نهایی مسابقه و ادامه آن ضبط می‌شود.

مسابقه «۷۷ ساعت» از اسفند ۹۹ روی آنتن شبکه سه است و هر شب ساعت ۲۳ از شبکه آموزش پخش می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است