۲ فیلم همراه با رابط ناشنوایان روی آنتن شبکه سلامت می‌رود/ نمایش انیمیشن رئال ایرانی | خبرگزاری صبا
امروز ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۹

۲ فیلم همراه با رابط ناشنوایان روی آنتن شبکه سلامت می‌رود/ نمایش انیمیشن رئال ایرانی

به مناسبت عید غدیر فیلم سینمایی «دوباره زندگی» و «مبارک» به ترتیب هفتم و هشتم مردادماه همراه با رابط ناشنوایان از شبکه سلامت سیما پخش می‌شود.

به گزارش صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، در ادامه همکاری‌های سازمان بهزیستی با شبکه سلامت سیما به مناسبت عید غدیر و برای مناسب‌سازی فیلم‌های سینمایی برای بهره‌مندی افراد دارای معلولیت شنوایی از محصولات فرهنگی سیمای جمهوری اسلامی ایران، فیلم سینمایی «دوباره زندگی» و «مبارک» به ترتیب روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۱ هفتم و هشتم مردادماه با استفاده از ۲ رابط ناشنوایان به زبان اشاره ترجمه شده است و از شبکه سلامت پخش می‌شود.

داستان فیلم «دوباره زندگی» اقتباسی از یک داستان واقعی است. قصه نویسنده ثروتمندی به نام فیلیپ که در اثر سقوط با چتر از ناحیه گردن دچار معلولیت می‌شود و برای پرستاری از خود مردی به اسم دریس را استخدام می‌کند.

فیلیپ تا قبل از استخدام دریس، مردی بداخلاق و غیرقابل تحمل بود اما با حضور دریس که شخصی است که سابقه سرقت و زندان نیز دارد زندگی و شخصیت فیلیپ متحول می‌شود. دریس زندگی فیلیپ را به‌طور کامل عوض می‌کند. زندگی کسل‌کننده فیلیپ با ورود دریس تغییر می‌کند به گونه‌ای که از بیرون رفتن با آمبولانس به بیرون رفتن با ماشین‌های مازراتی خود رو می‌آورد.

همچنین فیلم «مبارک» اولین فیلم رئال انیمیشن ایرانی به کارگردانی محمدرضا نجفی امامی و نویسندگی بهروز واثقی است که در سال ۱۳۹۳ ساخته و در سال ۱۳۹۵ اکران شد.

نکته مهم جدا از شخصیت‌های عروسکی که به صورت انیمیشن ساخته شده، در این فیلم از حیوانات سینمایی به مربیگری امیر رهبری و فرزین برزگر استفاده شده‌است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است