فعالیت ۶ هزار و ۳۳۰ آموزشگاه آزاد هنری در پنج رشته هنری در کشور | خبرگزاری صبا
امروز ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۱

فعالیت ۶ هزار و ۳۳۰ آموزشگاه آزاد هنری در پنج رشته هنری در کشور

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد که اکنون 6 هزار و ۳۳۰ آموزشگاه آزاد هنری در پنج رشته هنری در کشور فعالیت دارند.

به گزارش صبا، علی‌اکبر صفی‌پور مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره آموزشگاه‌های آزاد هنری گفت: تعداد آموزشگاه‌های آزاد هنری در کشور به ۶ هزار و ۳۳۰ آموزشگاه رسیده است که اکنون در رشته‌های هنرهای تجسمی سه هزار و ۴۷۲، موسیقی ۲ هزار و ۷۸، خوشنویسی ۴۱۴، نمایش ۲۱۵ و هنرهای سنتی ۱۱۵ آموزشگاه وجود دارد.

صفی‌پور ادامه داد: در چهار سال اخیر حدود ۳۰ درصد به تعداد آموزشگاه‌های آزاد هنری اضافه شده است و یک هزار و ۹۴۳ آموزشگاه با دریافت مجوز فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که این آموزشگاه‌ها باتوجه به ظرفیت‌ها و نیازهای استان‌ها و شهرهای مختلف راه‌اندازی شده‌اند و تعدادی از شهرها و مناطقی که نیاز به آموزشگاه آزاد هنری در آن‌ها حس می‌شد، امروز دارای آموزشگاه هستند.

این مدیر هنری بیان کرد: در این دوره سامانه آموزشگاه‌های آزاد هنری نیز فعال شد که فرایند ثبت تقاضا و صدور مجوز را تسهیل و تسریع کرده است و از سوی دیگر ثبت اطلاعات دقیق و بروز آموزشگاه‌های آزاد هنری و تهیه بانک اطلاعات آموزشگاه‌ها در سامانه فراهم شده است.

صفی‌پور افزود: با توجه به مصوبه ۴۷۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع ضوابط تاسیس و نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد هنری، شورای نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد هنری درخواست‌های متقاضیان برای دریافت مجوز این آموزشگاه‌ها را بررسی می‌کند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری در پایان خاطرنشان کرد: توجه به کیفیت آموزش هنر در آموزشگاه‌های آزاد هنری نیز مورد توجه است و در این زمینه طرح پژوهشی کاربردی بررسی رویه‌ای، محتوایی و فضایی مراکز و آموزشگاه‌های آزاد هنری سراسر کشور انجام شده است تا وضعیت آموزشگاه‌های آزاد هنری از نظر رویه‌ها، محتواهای آموزشی و فضاهای آموزشگاه‌های کشور به طور دقیق شناسایی شود و متناسب با آن برای تقویت آموزشگاه‌ها برنامه‌ریزی شود. صدور کارت صلاحیت تدریس مربیان آموزشگاه‌های آزاد هنری که با نظر کارشناسان تخصصی انجام می‌شود از جمله مواردی است که در کیفیت آموزش در آموزشگاه‌های آزاد هنری موثر است و در این دوره سامانه‌ای هم برای صدور کارت صلاحیت تدریس فعال شد و در کمتر از ۲ سال ۲ هزار و ۸۵۰ کارت صلاحیت تدریس برای متقاضیان آموزش در آموزشگاه‌های آزاد هنری صادر شده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است