روایت شما کودکان و نوجوانان امروز خوزستان چون روایت کودکان دیروز گفته خواهد شد | خبرگزاری صبا
امروز ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۱
شورای کتاب کودک بیانیه داد؛

روایت شما کودکان و نوجوانان امروز خوزستان چون روایت کودکان دیروز گفته خواهد شد

شورای کتاب کودک 3 مرداد ماه در حمایت از کودکان و نوجوانان خوزستان بیانیه‌ای صادر کرد و گفت که روایت آن‌ها به هزار داستان گفته خواهد شد.

به گزارش صبا، شورای کتاب کودک امروز یکشنبه ۳ مرداد ماه ۱۴۰۰ در حمایت از کودکان و نوجوانان خوزستان بیانیه‌ای منتشر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

«گزافه نخواهد بود اگر گفته شود که ایران و ایرانی مدیون خوزستان است. اقلیمی که ساکنانش هر آنچه داشته‌اند را نثار هم‌وطنانشان کرده‌اند. از این‌رو هربار که زخمی بر چهره سوخته از مهرِ خوزستان نشسته، گرد غم نیز بر رخسار ایران پاشیده شده است. این بار موضوع «آب» است و نبودنش در خوزستان و هر کسی به نوعی در پی ادای دین.

درست به مصداق سخن شاعر که «هر کس نقش خویش می‌بیند در آب» ما اهالی شورای کتاب کودک نیز نقش خویش می‌بینیم در «آب» که چیزی نیست جز دوستی شما و کتاب. دستانمان گرچه توان گره‌گشایی ندارد، اما قلبمان توان همدلی با شما کودکان و نوجوانان امروز خوزستان را دارد. همچنان که سال‌ها در کنار کودکان دیروز خوزستان بودیم و گوش سپردیم به روایت آن‌ها در ادبیات و فرهنگ کودکی و خواندیم داستانشان را و با شنیده‌ها و خوانده‌هایمان زندگی کردیم: از «باشو» که امروز دیگر غریبه نیست گرفته تا «یدو»، خویشاوند دیرینه و نو رسیده امروز. از سلحشوری «خلو» در انقلاب گرفته تا غصه‌های «زال» و مصایب «هستی» در جنگ هشت ساله و…

روایت شما کودکان و نوجوانان امروز نیز چون روایت کودکان دیروز خوزستان، گفته خواهد شد، به هزار داستان. سقف‌های آرزو و خیال و پروازتان را بالا بگیرید و بخوانید روایت پدران و مادرانتان را که پایان خوش داستان و آینده روشن خوزستان در دستان کودکان و نوجوانان کتابخوانش خواهد بود.

شورای کتاب کودک
سوم مرداد ۱۴۰۰»

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است