رکورد فروش برای عبدالرضا دریابیگی در هشتمین نمایشگاه «کلکسیونر» | خبرگزاری صبا
امروز ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۸
ارشاد علی‌عسگری با صبا مطرح کرد:

رکورد فروش برای عبدالرضا دریابیگی در هشتمین نمایشگاه «کلکسیونر»

کیوریتور هشتمین دوره نمایشگاه «کلکسیونر» گفت که تمرکز این دوره از نمایشگاه روی آثار هنرمندان مدرن و معاصر بوده و همچنین پنج اثر تاکنون فروش رفته است.

به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری صبا، هشتمین دوره نمایشگاه «کلکسیونر» از جمعه ۱۸ تیر تا جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ در گالری آرتیبیشن برگزار شد.

در این نمایشگاه ۲۲ اثر از ۲۲ هنرمندان نقاش و مجسمه‌ساز ایران از جمله احمد اسفندیاری، پروانه اعتمادی، نصرالله افجه‌ای، ناصر اویسی، هوشنگ پزشک‌نیا، صادق تبریزی، محمدعلی ترقی‌جاه، منصوره حسینی، گارنیک درهاکوپیان، عبدالرضا دریابیگی، سهراب سپهری، جلال شباهنگی، مسعود عربشاهی، محمد فاسونکی، مکرمه قنبری، پرویزی کلانتری، فریده لاشایی، منوچهر معتبر، سیراک ملکنیان، نیکزاد نجومی، منوچهر نیازی و محسن وزیری‌مقدم حضور داشت.

اکنون پس از اتمام مهلت برگزاری حضوری نمایشگاه «کلکسیونر ۸» ارشاد علی‌عسگری کیوریتور این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار صبا درباره انتخاب آثار این دوره گفت: «کلکسیونر» مجموعه نمایشگاهی است که مربوط به مجموعه‌داران حرفه‌ای آثار است و در هشتمین دوره نمایشگاه کلکسیونر آثار هنرمندان مدرن و معاصر را در نظر داشتیم و سعی کردیم بالاترین کیفیت اثر این هنرمندان را انتخاب و به نمایش بگذاریم.

او ادامه داد: ۲۲ اثر از ۲۲ هنرمند در هشتمین دوره نمایشگاه «کلکسیونر» انتخاب شد که این آثار نماینده‌های مهمی از هنر مدرن و معاصر ایران‌ هستند.

این کیوریتور هنری درباره تعداد آثار فرخته شده در پایان این نمایشگاه بیان کرد: حدود ۵ اثر از این‌ نمایشگاه فروخت شد که اثر نقاشی رنگ روغن عبدالرضا دریابیگی با فروش ۵۵۰ میلیون تومان بالاترین قیمتی بوده است که این هنرمند تا اکنون فروش داشته است و به نوعی رکورد او محسوب می‌شود.

علی‌عسگری در پایان درباره ادامه داشتن نمایشگاه به صورت آنلاین عنوان کرد: نمایشگاه «کلکسیونر ۸» تا یک ماه دیگر به صورت آنلاین در سایت arthibition.net/fa/gallery/exhibition/541 ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند به صورت مجازی از آثار بازدید کنند.

ندا زنگینه

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است