«دور دنیای فلسفه در ۸ روز» با صدای سام قریبیان | خبرگزاری صبا
امروز ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۴۰

«دور دنیای فلسفه در ۸ روز» با صدای سام قریبیان

کتاب «دور دنیای فلسفه در 8 روز» نوشته دِیو ‌رابینسون و ری‍چ‍ارد آزب‍رن با صدای سام قریبیان منتشر شد.

به گزارش صبا، سام قریبیان در اولین تجربه تولید کتاب صوتی خود کتاب «دور دنیای فلسفه در ۸ روز» نوشته دِیو ‌رابینسون و ری‍چ‍ارد آزب‍رن ترجمه شهاب‌الدین عباسی را خواند.

این کتاب در اولین تجربه همکاری سماوا با نشر خزه با صدای سام قریبیان منتشر شده‌است. سام قریبیان در مورد این همکاری گفت: کتاب «دور دنیای فلسفه در ۸ روز» از طرف بچه‌های سماوا به من پیشنهاد شد و بسیار خوشحالم که این کتاب را خواندم.

تو در ادامه تاکید کرد: با توجه به اینکه اسامی فیلسوفان هندی، ژاپنی، غربی و … دارای تلفظ خاص و سخت است برای کسانی که این کتاب را گوش می‌دهند، مفید خواهد بود تا تلفظ‌های صحیح و درست را بیاموزند.

این هنرمند درباره تجربه گویندگی کتاب صوتی بیان کرد: با توجه به شرایط زندگی امروز و تمایل نسل جدید به کتاب دیجیتال و صوتی از یک‌سو و استفاده آسان از این کتاب‌ها در شرایط رانندگی و استراحت و ورزش و صرفه‌جویی در وقت از سوی دیگر، تولید کتاب صوتی در همه دنیا، اهمیت روزافزونی پیدا کرده‌است و امیدوارم در ایران نیز تولید و استفاده از کتاب‌های صوتی خوب و با کیفیت روز به روز افزایش پیدا کند.

قریبیان درباره تجربه همکاری با سماوا اظهار کرد: بسیار لذت‎‌بخش بود و به‌نظرم سماوا راه درستی را در پیش گرفته است خوشحالم که باعث شدند چند کتابی را که قصد مطالعه‌اش را نداشتم هم مطالعه کنم هم برای مردم بخوانم. امیدوارم مردم هم گوش کنند و از آن‌ها بهره‌مند شوند.

کتاب «دور دنیای فلسفه در هشت روز» که سال گذشته توسط انتشارات خزه چاپ شد، با عنوان فرعی «سفری به چند هزار سال تاریخ اندیشه در غرب و شرق» تاریخ فلسفه را به ۲ جغرافیای شرق و غرب جهان تقسیم می‌کند. این‌کتاب، شامل ترجمه‌ ۲ کتاب مجزا از مجموعه‌ای است که انتشارات آیکن به چاپ رسانده است به نام‌های «تاریخ فلسفه‌ غرب» نوشته‌ دیو رابینسون و «تاریخ فلسفه شرق» اثر ریچارد آزبرن.

بخش تاریخ فلسفه غرب، از تعریف فلسفه و تشریح فلسفه‌ورزی نزد یونانیان و مصریان باستان آغاز می‌شود و با تبیین اندیشه‌های ساختارگرایان و پست‌مدرنیست‌ها به پایان می‌رسد. در بخش تاریخ فلسفه شرق هم ابتدا با تعریف این‌نوع فلسفه و ویژگی‌های ‌اصلی‌اش آغاز می‌شود که پس از گشت‌وگذاری تاریخی در مکاتب و آیین‌های فکری هندیان، چینی‌ها و ژاپنی‌ها، سرانجام به زمان معاصر و تشریح مائوئیسم مارکسیستی می‌رسد.

این کتاب صوتی در کتابخوان سوره مهر و فیدیبو در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است