امروز ۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۳

برپایی نمایشگاه ششمین جشنواره عکس خیام در تبریز/ فراخوان هفتم اعلام شد

 هفدهمین نمایشگاه آثار برگزیده ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام در تبریز برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از روابط عمومی فیاپ در ایران، تبریز هفدهمین شهر میزبان نمایشگاه آثار برگزیده ششمین جشنواره بین المللی عکس خیام است. پیش از این نمایشگاه ششمین جشنواره عکس خیام در شهرهای تهران، کرج، قم، ایلام، همدان (دو نمایشگاه)، اراک، اردبیل، قونیه ترکیه، بیلبائو اسپانیا، سبزوار، نیشابور، خیخون اسپانیا، مشهد، ارومیه و پنزا روسیه برگزار شده است.

این نمایشگاه شنبه ۹ شهریور ۹۸ ساعت ۱۷:۳۰ در تبریز، بلوار استاد شهریار، مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن، گالری انجمن هنر عکاسی آذربایجان شرقی آغاز به کار می کند و تا ۱۴ شهریور میزبان علاقه‎مندان است.

نمایشگاه آثار برگزیده ششمین جشنواره بین المللی عکس خیام در تبریز با همکاری انجمن هنر عکاسی استان آذربایجان شرقی، پایگاه تحلیلی خبری عکاسی آذفوتو و پایگاه خبری هنری تبریزآرت برگزار می شود.

تور نمایشگاهی آثار برگزیده ششمین جشنواره عکس خیام همانند دوره های پیشین جشنواره در شهرهای مختلف ایران و چندین کشور برپا خواهد شد.

همچنین به تازگی فراخوان دوره هفتم جشنواره اعلام شده است که عکاسان و هنرمندان می توانند برای اطلاع از روش شرکت و ارسال آثار خود به سایت جشنواره به آدرس www.Khayyam.Photo مراجعه کنند. مهلت شرکت در هفتمین دوره جشنواره تا ۲۲ مهرماه ۹۸ تعیین شده است.

جشنواره بین‌المللی عکس خیام به دبیری علی سامعی با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و نیز به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فدراسیون بین المللی هنر عکاسی در ایران (فیاپ) یعنی کلوپ عکس فوکوس – وابسته به موسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» – برگزار می شود.

برگزاری نخستین کارگاه آموزشی هفتمین جشنواره خیام

کارگاه آموزشی رایگان اهمیت رنگ در عکاسی با تدریس محمدرضا معصومی روز گذشته جمعه، ۸ شهریور در تالار ایوان شمس برگزار شد. این نخستین کارگاه آموزشی هفتمین جشنواره عکس خیام است که با استقبال علاقه مندان برگزار شد.

در این کارگاه سرفصل هایی مانند رنگ در سیستم دیجیتال، اثر روانی رنگ، همنشینی رنگ ها، تنظیم رنگ و بررسی نمونه عکس ها تدریس شد.

این کارگاه به همت کلوپ عکس فوکوس (نمایندگی فیاپ در ایران) و با مشارکت معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران، دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی برگزار شد و قرار است برگزاری کارگاه های رایگان عکاسی در این مرکز ادامه یابد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است