انتقال شادی و هیجان به «کودک من» | خبرگزاری صبا
امروز ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۰۵

انتقال شادی و هیجان به «کودک من»

«برنامه کودک من» در رادیو سلامت به والدین آموزش می‌دهد که چطور مهارت هیجان را از همان کودکی به فرزندان‌شان یاد بدهند.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی رادیو سلامت، برنامه «کودک من» از تولیدات گروه بهداشت روان رادیو سلامت است که با مشاوره لعیا باستانی روانه آنتن می‌شود.

پدر و مادرهایی که دوست دارند کودکان شاد، سالم و با نشاط داشته باشند، می‌توانند شنونده این برنامه باشند که با حضور سایناز مودت رواشناس کودک و نوجوان پخش می‌شود.

این برنامه پاسخگوی سوالات و دغدغه‌های والدین است و به موضوعات مختلف در حوزه بهداشت روان کودک می‌پردازد و اطلاعاتی درباره نحوه رفتار با کودک، آموزش سبک زندگی و مهارت‌های دهگانه در اختیار والدین می‌گذارد.

برنامه «کودک من» دوم تیر ماه ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه به موضوع «رابطه مادر و کودک باید چگونه باشد؟» اختصاص دارد. همچنین ۹ تیر ماه به این موضوع می‌پردازد که «چطور هیجان را از همان کودکی به فرزندان‌مان آموزش بدهیم». ۱۶ تیر هم با بررسی موضوع «وقتی پدر یا مادر با کودک دعوا می‌کنند بعد از آن چه رفتاری داشته باشند»، پخش می‌شود.

محورهای اصلی برنامه شامل آموزش مهارت‌ در حوزه‌های خودآگاهی، همدلی، روابط بین فرد، ارتباط موثر، مقابله با استرس، مدیریت هیجان، حل مساله، تصمیم‌گیری، تفکر خلاق، تفکر نقادانه و … است که به تهیه‌کنندگی فاطمه بی تقصیر از رادیو سلامت پخش می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است