درهای مرکز تئاتر کانون روی مخاطبان باز می‌شود | خبرگزاری صبا
امروز ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۴۸

درهای مرکز تئاتر کانون روی مخاطبان باز می‌شود

چراغ نمایش‌های مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با اجراهای محیطی ویژه کودکان و نوجوانان به‌زودی روشن می‌شود.

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، سعید زین‌العابدین معاون مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون گفت: براساس اطلاعیه ستاد ملی مبارزه با کرونا، هنر تئاتر در مشاغل گروه دو قرار گرفت و از این پس فعالیت این گروه در تماشاخانه‌های تئاتر، تا زمان وضعیت زرد و نارنجی در کشور بلامانع است.

سعید زین‌العابدین افزود: مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری نیز تماشاخانه‌های خود را در شرایطی به روی مخاطبان می‌گشاید که شیوه‌نامه‌های بهداشتی مانند تب‌سنجی از کارکنان، مراجعه‌کنندگان و تماشاگران و ضدعفونی سالن‌ها با برنامه‌ای منظم و روزانه با جدیت اجرا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اهدای ماسک بهداشتی به تماشاگران در بدو ورود به سالن‌های نمایش، مناسب‌سازی سیستم تهویه هوا و کاستن ظرفیت سالن‌ها به یک سوم با توجه به رعایت فاصله اجتماعی در هر اجرا ۵۰ تماشاگر از جمله این تمهیدات است.

معاون مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون همچنین در مورد استقرار راهنمایان سلامت در زمان اجرا در سالن‌ها توضیح داد: همکاران ما به عنوان راهنمای سلامت از آغاز تا پایان اجرا در سالن نمایش حضور خواهند داشت و در صورت مشاهده هر گونه رعایت‌نکردن فاصله اجتماعی، عدم استفاده از ماسک و… اقدام‌های لازم را انجام می‌دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: در نخستین گام، اجراهای فضای باز به صورت رایگان در محوطه‌ بیرونی مرکز تئاتر واقع در پارک لاله صورت می‌گیرد که تلاش می‌شود با این گام چراغ تئاتر در این مرکز در هفته آغازین تابستان روشن شود. زمان و ساعت دقیق اجراها نیز به‌زودی اعلام خواهد شد.

معاون مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری درباره نحوه انتخاب گروه‌های نمایشی برای اجرا نیز گفت: علاوه بر اجراهای فضای باز، این مرکز میزبان نمایش‌های صحنه‌ای در سالن‌های گلستان و بوستان خواهد بود. سال گذشته با آغاز شیوع بیماری کرونا، اجرای تعدادی از نمایش‌ها به‌اجبار متوقف شد و تعطیلی سالن‌های نمایشی در این یک سال و چند ماه مانع از انجام تعهدات اجرایی آنان شد. بنابراین اولویت برنامه‌ریزی برای از سرگیری اجراها با این گروه‌هاست.

برخی از فعالیت‌های شصت‌گانه‌ مراکز کانون پرورش فکری که با آغاز شیوع کرونا به حالت مجازی درآمده بود نیز رفته‌رفته با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و نیز رعایت نکات ایمنی، در سطح استان‌ها درحال بازگشایی است. همچنین، مراکز و کتابخانه‌های سیار کانون نیز با حضور در فضاهای باز شهری و روستایی، بر حجم فعالیت‌های فرهنگی و هنری خود افزوده‌اند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است