امروز ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۳

مجله «نگاه نو» منتشر شد

صد و نوزدهمین شماره، فصلنامه اجتماعی، فرهنگی، هنری و ادبی «نگاه‌نو» منتشر شد.

به گزارش «صبا«،صد و نوزدهمین فصلنامه اجتماعی، فرهنگی، هنری و ادبی «نگاه‌نو» همراه با گفت‌وگوها، گزارش‌ها، رویدادهای ادبی و موسیقایی منتشر شد.

در این فصلنامه، مقاله‌هایی از جنبش جلیقه زردها در فرانسه، دردنمون جامعه‌ای در حال گذار، افزایش شتابان نقدینگی و تورم مهار گسیخته، جهانی بنشسته در گوشه‌ای؛ یارشاطر و ایران، جایزه نوبل صلح ۲۰۱۸ برای مقابله با استفاده از تجاوز به عنوان سلاح جنگی، چرا جایزه نوبل ۲۰۱۸ ادبیات اهدا نشد؟، مینوی و مینورسکی نگاهی به یادداشت‌های انتقادی مینوی بر مقالات مینورسکی را می‌توانیم بخوانیم.

موضوعاتی که در بخش ویژه: موسیقی کلاسیک ایرانی، می‌توان مرور کرد بدین ترتیب است: چرا می‌گوییم موسیقی کلاسیک ایرانی؟، داستان دستگاه، سرآمدان موسیقی کلاسیک ایرانی، رصد توامان سه ستاره: مهدی‌قلی هدایت، علی‌نقی وزیری، عارف قزوینی، مقرنس‌های ناپیدای آسمان و آوای شجریان و داریوش طلایی: موسیقی‌دان، نوازنده تار و سه‌تار.

همچنین جنگ، مرگ و دیگر هیچ در شعر شاعران بریتانیایی به مناسبت یکصدمین سال پایان جنگ جهانی اول، پریشان حواس، پنجره طبقه پنجم، شیرفروش و نویسنده‌اش، اوج‌های ناتمام برناردو برتولوچی ِ بلند پرواز، ترامپ و متحدانش: جنایت‌کاران دیوانه! گفت‌وگوی جان هورگان با نوام چامسکی، پریشان‌حواس، پنجره طبقه پنجم، شارل آزناوور، افسانه و واقعیت در یک زندگی پرماجرا، شیرفروش و نویسنده‌اش؛ نگاهی به جایزه من بوکر ۲۰۱۸،  از دیگر گفت‌وگو و گزارش‌هایی است که در این فصلنامه می‌توان مطالعه کرد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است