ارکستر ایرانی «ایستگاه» برای روز استقلال فیلیپین نواخت | خبرگزاری صبا
امروز ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۹

ارکستر ایرانی «ایستگاه» برای روز استقلال فیلیپین نواخت

سفارت فلیپین در ایران 123 اُمین سالگرد روز استقلال این کشور را با اجرای آثار کلاسیک توسط یک ارکستر ایرانی جشن گرفت.

به گزارش صبا، جشن روز استقلال فیلیپین، شامگاه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ با اجرای موسیقی فیلیپیی با همراهی ارکستر خصوصی «ایستگاه» با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سفارت فیلیپین برگزار شد و تِم امسال را که «روح آزادی در وحدت و شفای ملی» بود برجسته کرد.

در این برنامه که با حضور مقامات عالی رتبه فیلیپین و ایران برگزار شد، ارکستر «ایستگاه» سرود ملی فیلیپین را نواخت و ترانه کلاسیک فیلیپینی به نام «Gaano Ko Ikaw Kamahal» (چقدر دوستت دارم) ساخته هنرمندان فیلیپینی «Ernani Cuenco» و «Levi Celerio» را به صورت زنده اجرا کرد.

«ایستگاه» همچنین ترانه محبوب دیسکوی فیلیپینی متعلق به دهه ۷۰ را با مشارکت مرکز فرهنگی فیلیپین و ارکستر فیلارمونیک فیلیپین از طریق سفارت فیلیپین به حاضران تقدیم کرد.

ویلفردو سی سانتوس سفیر فیلیپین در جمهوری اسلامی ایران در سخنان خود بر اهمیت ادامه همکاری با یکدیگر، فضایل شجاعت، امید و هدف واحد تاکید کرد و یادآوری کرد که نباید قلب خود را از دست بدهند. چراکه ھمه‌گیری در ھیچ جا به پایان خود نزدیک نشده است.

سفیر فیلیپین همچنین به جوامع فیلیپینی در ایران، ترکمنستان و ازبکستان اطمینان خاطر داد که سفارت در مواقع ضروری به ویژه در همه‌گیری کرونا حمایت بی دریغ خود را ارایه خواهد داد.

جشن روز استقلال امسال هم‌زمان با جشن ۵۰۰ سالگی پیروزی در ماکتان و بزرگداشت سهم فیلیپین در دستیابی به علم و بشریت در دور زدن کره زمین برای اولین بار در فیلیپین است.

ارکستر «ایستگاه» به سرپرستی «مهدی نوروزی» پیش‎تر در ایران با هنرمندانی چون ریچارد کلایدرمن و ناصر چشم آذر کنسرت‎هایی را برگزار کرده است.

این ارکستر همچنین سابقه اجرا در جشنواره موسیقی فجر را نیز در کارنامه خود دارد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است