ماسک‌های خامی که تبدیل به اثر هنری شدند | خبرگزاری صبا
امروز ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۲۷
مهسا قاسمی در گفتگو با صبا:

ماسک‌های خامی که تبدیل به اثر هنری شدند

مهسا قاسمی درباره روند کار و آثار سومین دوره نمایشگاه «ماسک» گفت.

مهسا قاسمی کیوریتور سومین دوره نمایشگاه «ماسک» در گفتگو با خبرنگار تجسمی خبرگزاری صبا بیان کرد: این نمایشگاه یک رویداد سالانه است که گروه هنری اورنگ هرساله آن را برگزار می‌کند. اولین دوره نمایشگاه «ماسک» در سال ۹۷ در گالری هفت ثمر برگزار شد و دومین دوره آن در سال ۹۸ در گالری شلمان برپا شد.

وی افزود: سعی داشتیم در اواخر سال ۹۹ سومین دوره این رویداد را برگزار کنیم اما متاسفانه شدت شیوع ویروس کرونا مانع از این کار شد. در نهایت در تاریخ ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی موفق به برپایی نمایشگاه شدیم.

او درباره روال کار نمایشگاه «ماسک» توضیح داد: ماسک‌های خام از جنس مقوای فشرده به شکل صورتک در اختیار هنرمندان قرار داده می‌شود و هنرمندان می‌توانند روی این ماسک‌ها اجرای هنری داشته باشند. ما هیچ محدودیتی روی اجرای هنری آن‌ها نگذاشته‌ایم. کارها هم به صورت ماسک تک و هم روی بوم ارایه شده است و گاهی سایز برخی آثار ۶۰ در ۸۰ نیز بوده است. حتی برخی از هنرمندان ماسک‌ها را به صورت مجسمه کار کرده‌اند.

وی در ادامه گفت: بیشتر آثار این دوره از نمایشگاه، بیانیه خاص خود را دارند که این موضوع برای ما جالب توجه است.

این کیوریتور از مدیر گروه هنری اورنگ تشکر کرد و گفت: از رضا شاه‌حسینی که مدیریت هنری گروه اورنگ را برعهده دارد و مسئولیت انتخاب آثار و دعوت از هنرمندان برعهده اوست، بسیار تشکر می‌کنم.

قاسمی در پایان درباره گزینش هنرمندان شرکت‌کننده در این نمایشگاه اظهار کرد: ما همیشه سعی در حمایت از هنرمندان جوان داشته‌ایم اما در این نمایشگاه فرصت ویرایش آثار وجود ندارد و درنتیجه ما سعی می‌کنیم در انتخاب هنرمندان گزینش داشته باشیم تا وقت و هزینه آن‌ها تلف نشود. درواقع ماسک خام در اختیار هنرمندانی قرار می‌گیرد که رزومه هنری قابل توجهی داشته باشند.

آخرین روز از سومین دوره نمایشگاه گروهی «ماسک» به کیوریتوری مهسا قاسمی و رضا شاه‌حسینی امروز چهارشنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۴۰۰ در گالری صا برپا است.

ندا زنگینه

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است