نویسنده سرشناس فرانسوی برنده جایزه شاهدخت آستوریاس شد | خبرگزاری صبا
امروز ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۴

نویسنده سرشناس فرانسوی برنده جایزه شاهدخت آستوریاس شد

جایزه باارزش شاهدخت آستوریاس به امانوئل کارر نویسنده سرشناس فرانسوی رسید.

به گزارش خبرگزاری صبا  به نقل از فرانس۲۴، امانوئل کارر نویسنده سرشناس فرانسوی جایزه باارزش شاهدخت آستوریاس در حوزه ادبیات را دریافت کرد. این جایزه یکی از مهم ترین جوایز در کشورهای اسپانیایی زبان قلمداد می شود.

کارر یکی از برجسته ترین نویسندگان سبک اتوفیکشن یا خویش‎‌داستان است، در این سبک نویسنده از زندگی خود قصه پردازی می کند. از مهم ترین کارهای کارر می توان به «مخالفت» (۲۰۰۰)، «زندگی من به عنوان یک رمان روسی» (۲۰۰۷) و کتاب خاطرات پرفروشش با عنوان «یوگا» اشاره کرد.

در بیانیه جایزه آستوریاس، آثار کارر کارگردان و نویسنده ۶۳ ساله اهل پاریس چنین توصیف شده است: کارهای کاملا شخصی امانوئل کارر فضای جدیدی برای صحبت باز می کنند، در این آثار مرزهای بین واقعیت و داستان محو می شود.

کارر در طی ۴۰ سال فعالیت ادبی اش مجموعه کارهایش را براساس خودکاوی نوشته است، خودکاوی هایی که اغلب در آنها به بازگویی زندگی دیگران پرداخته می شود. برای مثال رمان «مخالفت» نوشته این نویسنده براساس زندگی ژان کلود رومان شخصیت بدنام فرانسوی است که بعد از سالها نشان دادن خود به عنوان یک دکتر موفق، والدین، همسر و بچه های خودش را به قتل می رساند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است