برگزیدگان فصل زمستان جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان کانون معرفی شدند | خبرگزاری صبا
امروز ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۱۲

برگزیدگان فصل زمستان جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان کانون معرفی شدند

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، دبیر جایزه‌ کتاب ماه و سال کودک و نوجوان کانون در آیین اهدای جوایز به برگزیدگان فصل زمستان، احیای جشنواره‌ باسابقه‌ کتاب کودک و نوجوان کانون از سوی مدیران کانون در قالب جایزه‌ کتاب ماه و سال را نشانه‌ توجه جدی به این حوزه عنوان کرد.

مصطفی رحماندوست از این‌که کتاب‌های برگزیده‌ این رویداد ادبی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شمارگانی بالا خریداری و به بیش از یک‌هزار کتاب‌خانه‌ کانون در سراسر کشور ارسال می‌شود، اظهار خرسندی کرد و گفت: فرآیند انتخاب و بررسی آثار رسیده به دبیرخانه، شامل کارشناسی ابتدایی، بررسی کارشناسان شورای تخصصی شامل کارگروه‌های شعر کودک، شعر نوجوان، داستان کودک و داستان نوجوان، تعیین نامزدهای دریافت جایزه از سوی کارگروه‌ها و بررسی نهایی هیات داوران برای معرفی یک کتاب در هر ماه است.

دبیر جایزه‌ کتاب ماه و سال کودک و نوجوان افزود: در برگزاری دوره‌ها تلاش کردیم که داوران هر فصل با فصل قبل متفاوت باشند و در مجموع از توانمندی بیشتر نویسندگان و شاعران اهل نظر استفاده کنیم.

او  در پایان تصریح کرد: در داوری پایانی هر فصل، یک مروج کتابخوانی به داوران اضافه شد تا از کسانی که در راه توسعه‌ کتابخوانی فعالیت می‌کنند نیز بهره‌مند شویم.

در این آیین جایزه کتاب ماه دی به حمیدرضا شاه‌آبادی برای اثر «سه‌گانه‌ دروازه‌ی مردگان» (قبرستان عمودی، شب خندق و چاه تاریکی) از انتشارات افق اهدا شد.

همچنین کتاب «جزیره» به نویسندگی دیوید آلموند و ترجمه‌ شیرین ملک‌فاضلی از انتشارات هوپا موفق به دریافت جایزه‌ کتاب ماه بهمن شد و کتاب شعر «به سیب گفتم سلام خانم» سروده‌ ناصر کشاورز از انتشارات به‌نشر، مرغک سیمین ماه اسفند را از آن خود کرد.

آیین اهدای جایزه برگزیدگان کتاب ماه فصل زمستان ۱۳۹۹ روز ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون در خیابان حجاب تهران برگزار شد.

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است