احتمال اکران «ماهکان» در هنروتجربه/ «سفید‌رون» درباره کودکان ساخته می‌شود | خبرگزاری صبا
امروز ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۷

احتمال اکران «ماهکان» در هنروتجربه/ «سفید‌رون» درباره کودکان ساخته می‌شود

کارگردانان فیلم کوتاه «ماهکان» در تدارک ساخت فیلم کوتاه جدیدی هستند.

به گزارش صبا، حسام حسینی و عباس حسین‌زاده ۲ کارگردان فیلم کوتاه «ماهکان» قرار است فیلم کوتاه جدیدی با نام موقت «سفید‌رون» را بسازند.

در حال حاضر فیلمنامه «سفیدرون» به طور کامل توسط حسام حسینی، عباس حسین‌زاده، مجید برهانی نگارش شده و روایتگر کودکی است که به اجبار اما ناخواسته مجبور به جابه‌جایی و حمل مواد‌ مخدر می‌شود.

حسام حسینی که فیلم کوتاه «ماهکان» را با محوریت کودکان به صورت مشترک با عباس حسین‌زاده ساخته است، درمورد پرداخت دوباره به قصه‌ای در رابطه با کودکان و مسائل پیرامون آنها توضیح داد: «علت اصلی تلاش ما برای ساختن فیلم درباره کودکان صرفا خود کودک نیست، بلکه تاثیر مسائل اجتماعی بر روی آنان است؛ مسائلی که خواسته یا ناخواسته سبب می‌شود کودکان قربانی سبک و شرایط محیط زندگی‌شان شوند. بهتر است بگویم فیلم‌های ما برای کودک نیست، بلکه درباره کودک است.»

پیش تولید فیلم کوتاه «سفیدرون» بعد از قرارداد قطعی با تهیه کننده به زودی آغاز می‌شود.

همچنین به گفته کارگردانان فیلم کوتاه «ماهکان»، قرار است این فیلم که تا به حال تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی، بهترین فیلم، بهترین فیلم‌برداری، بهترین طراحی لباس، دیپلم افتخار و بهترین بازیگر زن را از جشنواره نهال به دست آورده است، در هنر و تجربه اکران شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است