سفر «ایران‌زاد» در استان گلستان به پایان رسید/ هم‌نشینی با ترکمن‌ها | خبرگزاری صبا
امروز ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۵

سفر «ایران‌زاد» در استان گلستان به پایان رسید/ هم‌نشینی با ترکمن‌ها

فیلمبرداری مستند سینمایی «ایران‌زاد» به ماه‌های پایانی نزدیک می‌شود و این بار ایران‌زادی‌ها سراغ مردم شهرستان گمیشان در استان گلستان رفتند و روایتگر قصه زندگی گلستانی‌ها شدند.

به گزارش صبا به نقل از مدیر رسانه‌ای پروژه، مستند سینمایی «ایران‌زاد» به کارگردانی مجید عزیزی و تهیه کنندگی مهدی مطهر در شهرستان گمیشان استان گلستان پای صحبت یک کارآفرین گمیشانی که بعد از ۳۵ سال از کانادا به ایران برگشته و کسب و کار بومی راه‌انداخته است، نشست.

در این سفر آنا طواق مهندسی که در ۳۵ سالگی تصمیم به تحصیل در رشته پزشکی گرفت از قصه زندگی‌اش گفت و آخوند حنفی یکی از چهره‌های گلستانی نیز جلوی دوربین «ایران‌زاد» نشست تا از سرگذشتش بگوید.

مجید عزیزی کارگردان «ایران‌زاد» از سفر به گمیشان به عنوان یکی از بهترین تجربه‌های این مستند سینمایی یاد کرد و گفته است که شنیدن قصه زندگی مردم صبور و آرام و نجیب گلستان تجربه خاصی برای ما بود. به تصویر کشیدن طبیعت زیبای این استان این تجربه را خاص‌تر کرد.

این مستند سینمایی از ابتدای سال ۹۹ در استان چهارمحال و بختیاری کلید خورد و تاکنون در اغلب استان‌‌های کشور فیلم‌برداری شده است و پس از اتمام مراحل فنی در جشنواره‌های معتبر داخلی و خارجی نمایش داده خواهد شد.

«ایران‌زاد» بر خلاف آنچه در نگاه اول تصور می‌شود درباره اقلیم ایران یا تاریخ آن نیست بلکه روایتی از زندگی و تجربه زیسته ایرانی معاصر است.

دیگر عوامل اصلی این فیلم عبارتند از مشاور پروژه: حامد شکیبانیا، مدیر تولید: محمدهادی‌ حیدری، دستیار کارگردان: فاطمه سادات ابوترابی، سرپرست گروه تحقیق: ایمان معصومی، پژوهشگر: علیرضا زارعی، مدیر فیلمبرداری: میثم بابایی، تدوینگر: محمدحسین حیدری، مدیر تبلیغات و رسانه‌: فرنوش آباء، مدیر صدابرداری: احمد افشار، مدیر برندینگ: مجموعه رامکا، طراح گرافیک: سیدعلی میرفتاح، تصویربرداری هوایی: سعید حسن راشدی.

عکس از مهدی کریمی است.

 

 

پایان پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است