کتاب‌هایی که خودمراقبتی و هشدارهای جنسی را به کودکان آموزش می‌دهند | خبرگزاری صبا
امروز ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۳

کتاب‌هایی که خودمراقبتی و هشدارهای جنسی را به کودکان آموزش می‌دهند

مجموعه‌ی 6 جلدی «هشدارهای جنسی و جسمی» سروده‌ مریم اسلامی از سوی انتشارات قدیانی منتشر شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی انتشارات قدیانی، مجموعه‌ی ۶ جلدی «هشدارهای جنسی و جسمی» سروده‌ مریم اسلامی با تصویرگریهای رنگی و به صورت بورد بوک در نوبت اول چاپ منتشر شد.

از آموزش‌های اولیه که بیشتر پدر مادرها از همان کودکی برای بچه‌هایشان در نظر می‌گیرند این است که چگونه در برابر خطر از خود محافظت کنند.

یکی از آموزش‌هایی که اکثر والدین از قلم می‌اندازند محافظت کودکان از خودشان در برابر خطرهای جسمی و جنسی است؛ خطری مهم و بسیار مخرب که امروزه به دلیل رواج سو استفاده جنسی از کودکان در جامعه، نباید به راحتی از آن گذر کرد و باید از همان شروع کودکی درباره آن به بچه‌ها آموزش داد.

احتمالا صحبت درباره این قبیل موضوعات در ذهن خیلی‌ها تبدیل به یک تابو شده است اما خوشبختانه به دلیل فرهنگ‌سازی‌هایی که امروزه در سراسر جهان درباره جلوگیری از این آسیب‌ها می‎شود، کم کم این تابوشکنی در ذهن همه آدم‌ها در حال شکل‌گیری است با این حال همچنان صحبت درباره این موضوعات با بچه‎ها برای پدر مادرها دشوار است پس چه بهتر که در کنار تلاش برای صحبت با بچه‌ها از سنین پایین از وسایل کمکی مثل کتاب‌های شعر یا داستان هم برای آموزش بیشتر استفاده کنیم.

انتشارات قدیانی خلا نبود کتاب‌هایی در این باره را برای والدین و بچه‌ها احساس کرده است و در این راستا مجموعه ۶ جلدی «هشدارهای جنسی و جسمی» به صورت بوردبوک و رنگی و با اشعار مریم اسلامی در قطع خشتی کوچک با قیمت هر جلد ۳۰۰۰۰ تومان با عناوین «من نمی‌خوام من نمیام»، «مامان منو تنها نذار»، «کجا لباس عوض کنم؟»، «عکس خصوصی یعنی چی؟»، «داد می‌زنم: بابا بیا!»، «من با تو جایی نمیام» در اختیار والدین و کودکان قرار داد.

این نشر سال ۹۸ نیز مجموعه‌ سه جلدی «کتی مواظب باش» را در ارتباط با همین موضوع به چاپ رسانده است و علاوه بر این‌ها مجموعه چهار جلدی هم با عناوین «بدنم مال خودم است»، «آیا رازی داری؟»، «اگر غریبه‌ای به تو نزدیک شود چه می‌کنی» و «با غریبه‌ها جایی نمی‌روند» به چاپ رسانده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است