کتاب چهاردهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان منتشر شد | خبرگزاری صبا
امروز ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۰

کتاب چهاردهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان منتشر شد

همزمان با آیین پایانی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان کاتالوگ این دوره از جشنواره به همراه یک کتاب پژوهشی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از ستاد خبری، کتاب چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان همراه با پیام سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری، بهرام مرادنیا استاندار کردستان، شهرام کرمی مدیر اداره کل هنرهای نمایشی، جلال قلعه‌شاخانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و فاتح بادپروا دبیر چهاردهمین دوره این رویداد منتشر شد.

معرفی آثار بخش مسابقه، بخش بین‌الملل، بخش آیینی و سنتی، بخش دیگرگونه‌های اجرایی، بخش برگزیده جشنواره‌ها و بخش کودک و نوجوان بخش دیگری از این کتاب را تشکیل می‌دهد.

همچنین اطلاعاتی درباره کنفرانس تئاتر ملل، کارگاه آموزش هلند و کارگاه آموزشی مکزیک که همزمان با این رویداد میزبان هنرمندان بود، ارائه شده است.

بخشی از این کتاب به بزرگداشت‌ سعید خیراللهی و نعمت ایزدی اختصاص دارد و محمدعلی صدق‌حسنی و هاتف جلیل‌زاده درباره این دو فعال هنرهای نمایشی یادداشت نوشته‌اند.

کتاب چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به مدیریت فاتح بادپروا و سردبیری امید بی‌نیاز با طرح جلدی از حمید نیکخواه (طراح پوستر جشنواره) به صورت دوزبانه توسط انتشارات «گوتار» منتشر شده است.

همچنین به مناسبت این رویداد کتاب پژوهشی «خیابان، صحنه تئاتر» به قلم کریم خاوری نشر یافته است. این اثر حاوی جامع‌ترین اطلاعاتی است که از جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان جمع‌آوری شده است. این اطلاعات بر اساس کتاب‌های کاتالوگ جشنواره، نشریات تخصصی، بولتن‌ها، مصاحبه شفاهی با هنرمندان، مدیران و منابع اینترنتی گردآوری شده و به سفارش دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین‌ا‌‌لمللی تئاتر خیابانی مریوان از سوی انتشارات«گوتار» سقز به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است