۶ مجموعه جدید نمایشی روی آنتن رادیو می‌روند | خبرگزاری صبا
امروز ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۵

۶ مجموعه جدید نمایشی روی آنتن رادیو می‌روند

اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، 6 مجموعه رادیویی جدید را برای پخش آماده کرده است.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، ۶ مجموعه رادیویی جدید برای پخش از شبکه‌های رادیویی نمایش، فرهنگ، تهران، ورزش و جوان توسط اداره کل هنرهای نمایشی رادیو آماده شده است.

مجموعه رادیویی «نجواهای غمگین ایرانی» به کارگردانی مهدی نمینی مقدم و با هنرمندی بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، هر روز ساعت ۲:۳۰ از رادیو نمایش پخش می‌شود و ساعت ۳:۰۰ بامداد روی آنتن رادیو فرهنگ می‌رود.

این نمایش براساس کتاب «جاده جنگ» اثر منصور انوری توسط حامد مقدم تنظیم رادیویی شده است و داستان آن از روز سوم شهریور ۱۳۲۰ آغاز می‌شود و درباره دو قهرمان ایرانی است که در زمان حمله روس‌ها به ایران به مدت ۹ ساعت و به تنهایی با آن‌ها مبارزه می‌کنند.

«پرواز در خط عمود» به نویسندگی زهرا کولیوند و کارگردانی مجید حمزه هر روز ساعت ۸:۱۵ از رادیو نمایش پخش می‌شود و ساعت ۱۳:۳۰ روی آنتن رادیو ورزش می‌رود.

داستان این نمایش درباره شخصیتی به نام بهنام است که در مسابقات قهرمان کشوری سنگنوردی به دوستش ارژنگ می‌بازد و به فکر انتقام می‌افتد که رفاقت را به رقابتی سخت تبدیل می‌کند. در این نمایش رادیویی ایوب آقاخانی، مونا صفی، امین بختیاری، امیر زنده دلان، راضیه مومیوند، شهریار حمزیان، سینا نیکوکار، بهادر ابراهیمی، محمدرضا قلمبر و نگین خواجه نصیر به ایفای نقش می‌پردازد و نوید جولایی تهیه‌کنندگی، محمدرضا قبادی فر افکتوری و حیدر صفدری صدابرداری آن را برعهده دارند.

«مسافرخیابان پاستور» که هر روز ساعت ۸:۴۵ از رادیو نمایش و ساعت ۲:۰۰ از رادیو جوان پخش می‌شود، داستان مردی به نام شهروز را روایت می‌کند که سال ۵۸ در سفارت آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام دستگیر شده و بعد از سال‌ها آزاد می‌شود و در پی آشنایی او با دختری به نام هنگامه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

در «مسافر خیابان پاستور» مهدی نمینی مقدم، محمدرضا قلمبر، احمد هاشمی، صفا آقاجانی، شیما جانقربان، مینو جبارزاده و محمدسعید سلطانی به ایفای نقش می‌پردازند. این نمایش به نویسندگی علی مست علی، تهیه‌کنندگی ژاله محمد علی، افکتوری محمدرضا قبادی فر، صدابرداری حیدر صفدری و کارگردانی ایوب آقاخانی به تازگی در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است.

«او چشم ما بود» به نویسندگی اکبر خوردچشم و کارگردانی نازنین مهیمنی به فرازی از زندگی حضرت امام جعفر صادق (ع) می‌پردازد. این نمایش به تهیه‌کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، صدابرداری جعفر جودتی، افکتوری محمدرضا قبادی فر، صدابرداری جعفر جودتی و با هنرمندی مهدی نمینی مقدم، حمید یزدانی، محمد رضا علی، سعیده فرضی، رامین پورایمان، مجید حمزه، شهریار حمزیان، امیر زنده دلان، فریبا طاهری، احمد لشینی، محمد پورحسن، مینو جبارزاده، مونا صفی و حوا الهویی هر روز ساعت ۱۹:۳۰ از رادیو نمایش پخش می‌شود.

مجموعه رادیویی «عبور از تاریکی» به نویسندگی اکبر خوردچشم و کارگردانی امیر زنده دلان نیز از روز شنبه ۱۵ خردادماه ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن رادیو نمایش می‌رود. داستان این نمایش درباره یک دانشجوی فرانسوی علاقه‌مند به امام خمینی (ره) است.

بهادر ابراهیمی، مجید حمزه، مجتبی طباطبایی، صفا آقاجانی، کرامت رودساز، سیما خوش چشم، شیما جانقربان، مهرداد عشقیان، عباس توفیقی، سعیده فرضی و امیر زنده دلان از بازیگران، مهدی نمینی مقدم تهیه کننده، محمدرضا محتشمی صدابردار و محمدرضا قبادی‌فر افکتور این نمایش رادیویی هستند.

و مجموعه نمایش رادیویی «رعنا» به نویسندگی مجید حیدری و کارگردانی ایوب آقاخانی نیز هر روز ساعت ۱:۰۰ از رادیو نمایش پخش می‌شود و ساعت ۱:۴۰ روی آنتن رادیو تهران می‌رود.

«رعنا» داستان مادری با دو فرزند است که فکر می‌کند همسرش را از دست داده است. او در زمان رویارویی با عشق کودکی‌اش به صورت اتفاقی متوجه رازی نهان از دخترش می‌شود.

نوشین حسن زاده، محمدرضا قلمبر، سیما خوش چشم، علی میلانی، معصومه عزیز محمدی، امیر زنده دلان و احمد هاشمی بازیگران این سریال رادیویی هستند و مهدیه تقی زاده تهیه‌کنندگی، نازنین حسن پور افکتوری و فرزاد شریفی صدابرداری این مجموعه رادیویی را برعهده دارند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است