شاهین فرهت رییس گروه موسیقی فرهنگستان هنر شد/ خداحافظی با مجید کیانی در این پُست | خبرگزاری صبا
امروز ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۰۸

شاهین فرهت رییس گروه موسیقی فرهنگستان هنر شد/ خداحافظی با مجید کیانی در این پُست

شاهین فرهت عضو پیوسته فرهنگستان هنر از سوی رییس این فرهنگستان به سِمت رییس گروه تخصصی موسیقی فرهنگستان منصوب شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، بهمن نامورمطلق با شاهین فرهت استاد نام‌آشنای عرصه موسیقی، دیدار و درباره مسائل کلان موسیقی ایران و رسالت ویژه فرهنگستان در این حوزه بحث و تبادل نظر کرد. در همین راستا با عنایت به سوابق ارزنده این هنرمند و پژوهشگر حوزه موسیقی، ایشان به سِمت رییس گروه تخصصی موسیقی فرهنگستان هنر منصوب شد.

در این دیدار همچنین از خدمات ارزنده مجید کیانی رییس پیشین این گروه، تشکر و قدردانی شد.

شاهین فرهت از سیزده‌سالگی نواختن پیانو را شروع کرد. او پس از پایان دوره کارشناسی رشته موسیقی در دانشگاه تهران، برای ادامه تحصیلات به خارج از کشور سفر کرد و در دانشگاه‌هایی چون سوربن و استراسبورگ و نیویورک، موسیقی‌شناسی و پس از آن آهنگ‌سازی را تا دریافت مدرک دکتری دنبال کرد.

فرهت پس از بازگشت به ایران، در سال ۱۳۵۶ به عضویت هیئت‌علمی دانشگاه تهران درآمد و پس از مدتی به‌عنوان مدیر گروه موسیقی دانشگاه تهران به فعالیت‌های خود در کنار ساخت آثار موسیقی ادامه داد.

او تاکنون حدود صد اثر موسیقی در فرم‌های مختلفِ سمفونی و کوارتت و کنسرتو ساخته است. شاهین فرهت در سال ۱۳۸۵ «موزه نت» را تأسیس کرد. این موزه با حمایت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به‌منظور حفظ پارتیتور‌ها و نت‌های آثار هنرمندان موسیقی ایران، آغاز به کار کرد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است