انیمیشن «ستارگان زیر باران» به جشنواره «زلین» در چک راه یافت | خبرگزاری صبا
امروز ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۵

انیمیشن «ستارگان زیر باران» به جشنواره «زلین» در چک راه یافت

انیمیشن «ستارگان زیر باران» به کارگردانی سارا نامجو که روایتی از معجزه‌های کوچک است، به بخش مسابقه بین‌الملل انیمیشن‌های کودکان جشنواره «زلین» راه یافت.

به گزارش صبا به نقل از مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، انیمیشن «ستارگان زیر باران» به کارگردانی سارا نامجو به بخش مسابقه بین‌الملل انیمیشن‌های کودکان جشنواره «زلین» در جمهوری چک راه یافت.

«ستارگان زیر باران» محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است و داستان آن درباره معجزه‌های کوچکی است که دشواری‌های زندگی را قابل تحمل می‌کنند.

سارا نامجو درباره تولید این انیمیشن کوتاه گفت: شخصیت های اصلی دو کودک هستند اما «ستارگان زیر باران» مخاطب عام دارد. من عجله‌ای برای کار کردن ندارم، انیمیشن حوزه‌ای نیست که از آن ارتزاق کنم، برای همین بین فیلم‌هایم فاصله می‌افتد. ترجیح می‌دهم به سراغ قصه‌های متفاوت و خاص بروم. به دلیل فعالیت در حوزه نویسندگی و تصویرگری، انیمیشن هنوز برایم در ساحت هنر باقی مانده است.

او درباره تاثیر جشنواره‌ها در دیده شدن انیمیشن‌های ایرانی عنوان کرد: انیمیشن‌های کوتاه که جنبه هنری بالاتری دارند معمولا در جشنواره‌ها بهتر دیده شده و از طریق جشنواره‌ها به رسانه های دیگر و شبکه های اجتماعی راه پیدا می‌کنند. جشنواره ها محمل مناسبی برای معرفی تلاش و هنر سازندگان انیمیشن هستند، حضور در جشنواره‌ها به فیلمسازان اعتماد به نفس می دهد که کاری با کیفیت تولید کرده‌اند.

عوامل این انیمیشن عبارتند از نویسنده و کارگردان سارا نامجو، انیماتور سینا امیری، فرزانه حقیقت، جلوه‌های ویژه امیر صفاییان، طراحی صدا و صدا گذاری علیرضا علویان، موسیقی میلاد موحدی.

شصت و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان زلین از ۱۸ تا ۲۴ شهریورماه در شهر زلین و به صورت فیزیکی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است