«به کوتاهی آه به بلندای ماه» موسوی گرمارودی به چاپ سوم رسید | خبرگزاری صبا
امروز ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۹

«به کوتاهی آه به بلندای ماه» موسوی گرمارودی به چاپ سوم رسید

کتاب «به کوتاهی آه به بلندای ماه» اثر سید علی موسوی گرمارودی از سوی نشر قدیانی برای بار سوم تجدید چاپ شد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی انتشارات قدیانی، کتاب «به کوتاهی آه به بلندای ماه» اثر سید علی موسوی گرمارودی از سوی نشر قدیانی برای بار سوم تجدید چاپ شد.

«به کوتاهی آه، به بلندای ماه» اثری تحقیقی-تألیفی است که نویسنده‌اش در آن به بخش‌هایی از زندگی حضرت زهرا(س) پرداخته است.

یکی از نکات قابل توجه درباره این کتاب، نحوه تألیف آن است. متن اصلی به روش زندگی‌نامه نوشته شده و نویسنده مباحثی تاریخی را با چند پی‌نگاشت با قلمی پژوهشی به همراه ۹ داستان‌واره آورده است. داستان‌واره‌ها در توضیح مطالب اصلی کتاب و برای درک بهتر مخاطب نوشته شده‌اند. گرمارودی در انتهای کتاب شعرهایی نیز از استادان بزرگی که درباره حضرت زهرا(س) سروده‌اند آورده است.

مهمترین هدف از نگارش این کتاب، آشنایی جوانان با سیره حضرت فاطمه (س)، آن هم در شرایطی است که مخاطبان امروز در میان انواع و اقسام وسایل ارتباط جمعی احاطه شده‌اند.

سیدعلی موسوی گرمارودی شاعر، نویسنده، حافظ پژوه، گوینده و مجری برنامه‌های رادیو و تلویزیون است. وی منتخب ششمین همایش چهره‌های ماندگار در سال ۱۳۸۵ است و همچنین برگزیده دومین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر در بخش آیینی بود. موسوی گرمارودی ضمن تحصیلات حوزوی مدرک کارشناسی خود را در رشته علوم قضایی و کارشناسی ارشد و دکترای خود را در رشته ادبیات فارسی از دانشگاه تهران گرفته‌است. او در عرصه شعر و ادبیات کشور حضور مؤثر داشته‌است

در بخشی از کتاب «به کوتاهی آه به بلندای ماه» می‌خوانیم: «زندگی در مدینه با انبوه کارهای اجتماعی پیامبر و غزوه‌ها (یعنی جنگ‌هایی که پیامبر خود در آن حضور داشتند) و سریه‌ها (یعنی جنگ‌هایی که به امر پیامبر انجام می‌گرفت اما پیامبر خود در آن حضور نداشتند) مساله کتابت وحی، رتق و فتق امور مهاجران و اسکان آنان، سامان دادن ارتباط‌های انصار و مهاجران و… و ده‌ها مشکل و مساله دیگر که مدیریت والای پیامبر در اغلب آنها با حضور و یا اطلاع فاطمه جوان انجام می‌گرفت و نیز درک و دریافت فاطمه از شکیبایی و متانت و نرمش و رامش پیامبر، بر تجربه‌های او می‌افزود و در او هم پختگی بوجود می‌آورد. هرگاه پیامبر به خانه می‌آمد فاطمه نخستین کسی بود که سراغش را می‌گرفت و چون از خانه می‌رفت، فاطمه آخرین کسی بود که پیامبر او را بدرود می‌گفت.»

انتشارات قدیانی کتاب «به کوتاهی آه، به بلندای ماه» را در ۱۸۴ صفحه و با قیمت ۲۷ هزار تومان در نوبت چاپ سوم منتشر کرد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • دینامیت
  9٬415٬264٬640
 • خورشید
  1٬611٬627٬850
 • هفته ای یکبار آدم باش
  1٬611٬627٬850
 • تک خال
  975٬748٬140
 • خون شد
  195٬693٬596
 • مدیترانه
  93٬873٬900
 • لاله
  90٬988٬050
 • سیاه باز
  66٬293٬500
 • هفت
  624٬000