۱۰ انیمیشن کانون در جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ به نمایش درمی‌آید | خبرگزاری صبا
امروز ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۳۴

۱۰ انیمیشن کانون در جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ به نمایش درمی‌آید

10 انیمیشن از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ به شکل غیررقابتی به نمایش درمی‌آید.

به گزارش صبا به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حالی برای اولین بار با جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ همکاری می‌کند که بخش ویژه‌ای از این رویداد هنری به نمایش ۱۰ پویانمایی کانون اختصاص دارد. این ۱۰ پویانمایی قرار است در یک بخش جداگانه در دو گروه سنی پیش‌دبستان و دبستان با عنوان «فیلم‌های انیمیشن» به نمایش گذاشته ‌شود.

بر همین اساس، انیمیشن‌های «ماه من ماه ما» به کارگردانی محمد ناصری، «بزغاله‌های ابری» اثر حمید کریمیان، «ماه مهربان» ساخته نازنین سبحان‌سربندی، «مو مو» به کارگردانی هادی طبسی و رسول تخت زرین، «سگی که مرض داشت» اثر پروین تجوید، «تن پیچ» ساخته سمانه ممتازوند و «آواز شب» به کارگردانی معین صمدی، برای کودکان پیش‌دبستانی به نمایش در می‌آید.

همچنین پویانمایی‌های «قلب مترسک» به کارگردانی غلامرضا کزازی، «ماهیگیر و بهار» اثر سیدحسن سلطانی و «کشاورز و ربات» به کارگردانی عبدالله علیمراد برای کودکان دبستانی اکران خواهد شد.

روی سایت این جشنواره نیز امکانی فراهم شده است که کودکان و خانواده‌هایشان بتوانند پس از تماشای فیلم نقطه نظر‌های خود را منعکس کنند و در پایان جشنواره به بهترین نقد خانواده‌ها ‌جایزه‌ای از طریق قرعه‌کشی اهدا می‌شود.

به گفته دبیر جشنواره فیلم‌های ایران زوریخ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مجموعه‌ای شناخته شده‌ است که دسترسی به گنجینه فرهنگی هنری آن به ارزش‌های این جشنواره اضافه می‌کند.

یدالله داج درباره این همکاری گفت: در نظر داریم این فیلم‌ها را در تمامی مدارس ابتدایی کشور سوییس معرفی کنیم، زیرا محتوای جالبی دارند و علاوه بر این ‌نیاز به زیرنویس ندارند.

او در پایان یادآوری می‌شود: هر ساله در جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ دو گروه از هیات داوران در بخش‌های کوتاه و بلند، فیلم‌های این رویداد هنری را داوری و به برگزیدگان، جایزه استوانه یا منشور طلایی کوروش را اهدا می‌کنند.

هفتمین جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ از ۵ تا ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ (۲۶ می تا ۳ ژوئن ۲۰۲۱) به صورت آنلاین در شهر زوریخ کشور سوییس برگزار و برگزیدگان آن روز ۱۱ خرداد معرفی خواهد شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است