امروز ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۰۳

معرفی همه برندگان سی و دومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوان

اختتامیه سی و دومین جشنواره فیلم های کودکان و‌ نوجوانان اصفهان برگزار و برترین های یک سال سینمای کودک معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری صبا، اختتامیه سی و دومین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان به دبیری علیرضا تابش و با حضور هنرمندان، صاحبان فیلم ها و اهالی رسانه روز دوشنبه ۴ شهریورماه با پخش سرود ملی و قرائت آیاتی از قرآن کریم در مرکز همایش های بین المللی مجتمع سیتی سنتر آغاز شد.

اجرای این مراسم برعهده محمد سلوکی بود.

محمد سلوکی در ابتدای مراسم گفت: بسیار خوشحالم روی صحنه جشنواره ای ایستاده ام که روزی دنبال کننده برنامه های آن بودم.

وی سپس از حضار خواست تا با صلواتی ادای احترامی به روح داریوش اسدزاده هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون و محمد شرف الدین که به تازگی درگذشته اند داشته باشند.

قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان با حضور روی سن گفت: امسال شاهد جشنواره ای بودیم که از ابعاد مختلف دارای اهمیت ویژه بود. تقویت حس مشارکت از اتفاقات این دوره بود و نوجوانان نقش فعالی داشتند.

وی ادامه داد: جشنواره نقش مسئولیت اجتماعی را به شدت افزایش داد. ما فقط از نام‌کودکان استفاده نکردیم بلکه همه اقشار سنی حضور داشتند و سینما را به مناطق محروم شهر فرستادند.

شهردار اصفهان اذعان کرد: جشنواره در نشاط اجتماعی نقش مهمی داشت و شادی و نشاط را بین مردم برد. اگر نظرسنجی کنیم می بینیم که در این چندروز، اصفهان پر از شادی و نشاط شده بود. گذر چارباغ اصفهان غوغایی را به پا کرد و بیشتر افراد به تماشای فیلم ها نشستند. جشنواره دستاورد دیپلماسی زیادی داشت.

وی ادامه داد: همبستگی میان کشورهای مختلف از دیگر دستاوردهای این دوره بود که بسیار حایز اهمیت است. همچنین تفاهنامه همکاری بین ایران، روسیه و کره امضا شد که اتفاق بسیار خوبی در این دوره بود.

نوروزی در پایان عنوان کرد: این جشنواره دوسال است که برای اصفهان مستمر شده است و ادامه دار خواهد بود.

در ادامه مراسم هیات انتخاب بخش وب سری برای اهدای جوایز این بخش روی صحنه آمدند.

دیپلم افتخار بخش کسب و کار به کیان قاسم پور برای فیلم «اوزیا» و گلنوش شریفی برای فیلم «خداحافظ هیولا» اهدا شد.

دیپلم افتخار نوآوری هنری به پژمان مالمیر برای «کله شکم، شکم کله» اهدا شد.

در ادامه نیز دیپلم افتخار مرکز توسعه سینمای کودک توسط پوران درخشنده، داریوس بابائیان و بیژن بیرنگ به امیرحسین قهرایی برای فیلم «بازیوو» تعلق گرفت.جایزه زاون قوکاسیان در سی و دومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان به مایکل شارر برای فیلم‌ «جادوگر کوچک» اهدا شد.

در ادامه هیات داوران کودک، جایزه بهترین فیلم‌ کودک را به حمیدرضا قطبی برای «قطار آن شب» اهدا کردند.

همچنین جایزه بهترین فیلم نوجوان به بابک نبی زاده برای فیلم «اقیانوس پشت پنجره» اهدا شد.

جایزه سیفژ در بخش سینمای بین الملل به فیلم «شاهین ها» ساخته آنا وگدیس گیسلدوتر و تورهالو گونارسون رسید.

در بخش یونیسف تقدیر ویژه از آیلین رشیدیان برای بازی در فیلم «قطار آن شب» صورت گرفت و تندیس یونیسف به لیدا فضلی برای کارگردانی انیمیشن «این سو و آن سو» رسید.

جایزه اصلی یونیسف به بابک نبی زاده برای فیلم «اقیانوس پشت پنجره» اهدا شد.

جایزه هیات داوران کودک در بخش بین الملل به فیلم «هکر» به تهیه‌کنندگی ساینه لیبک جانسن و مورتن کافمن اهدا شد.

در ادامه مراسم پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه پویانمایی به فیلم «ابری» به تهیه‌کنندگی فیلیپ دیویاک اهدا شد.

دیپلم افتخار هیات داوران کودک و نوجوان به «لوییز و لوکا- ماموریت به ماه» به تهیه‌کنندگی کورنلیا بویسن سینووه هرشدال اهدا شد.

پروانه زرین بهترین فیلم پویانمایی بلند به «جیکوب، می می و سگ‌های سخنگو» به تهیه‌کنندگی سابینه آندرسون اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم کوتاه بخش بین الملل به «پسر دریا» به کارگردانی عباس جلالی یکتا اهدا شد.

از نگاه هیات داوران دیپلم افتخار بخش بین الملل به فیلم «هکر» به تهیه‌کنندگی ساینه لیبک جانسن و مورتن کافمن اهدا شد‌.

جایزه بهترین فیلمنامه بخش بین الملل به «جادوگر کوچک» به نویسندگی ماتیاس پاخت اهدا شد.

یک جایزه برای مهدی جعفری

جایزه بهترین کارگردانی بخش بین الملل به مهدی جعفری برای فیلم «بیست و سه نفر» اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم بلند به فیلم «بیله» به تهیه‌کنندگی یانیس یوهویس اهدا شد.

جایزه ویژه هیات داوران به فیلم «چاسکیت» به کارگردانی و تهیه کنندگی پریا راماسوبان اهدا شد.

سپس کلیپی از علیرضا رضاداد دبیر سابق جشنواره فیلم های کودکان و‌نوجوانان برای مراسم بزرگداشت او در سالن پخش شد.

سپس بیژن بیرنگ روی صحنه آمد و‌ گفت: دلم می خواهد همه برای قدرشناسی اهمیت قایل باشیم. از آقای رضاداد به خاطر بودنش تشکر می کنم.

تجلیل از علیرضا رضاداد

معصومه ابتکار، علیرضا تابش، سیدعباس صالحی، حسین انتظامی، پوران درخشنده، بیژن بیرنگ و شهردار و استاندار اصفهان برای مراسم نکوداشت علیرضا رضاداد روی صحنه آمدند و‌ از او به پاس زحماتش برای سینمای کودک تجلیل به عمل آمد.

علیرضا رضاداد در سخنانی گفت: از تمام عزیزانی که من را برای این رویداد قابل دانستند ممنونم. آنچه انجام دادم وظیفه ام‌ بوده و نمی خواستم این مراسم برگزار شود ولی نتوانستم مقاومت کنم.

وی ادامه داد: بچه های جشنواره بر اساس شعار امسال جشنواره مسئولیت بسیاری داشتند. شعار جشنواره این بوده که رویای بچه های سیل زده را بسازیم و من دوست دارم تقدیر خودم را به هنرمندانی که در این حوادت مکرر حضور داشتند به خصوص نرگس کلباسی و حبیب احمدزاده که سعی در کم کردن بار روی دوش عزیزمان در مناطق حادثه دیده داشتند تقدیم کنم.

سید عباس صالحی وزیر ارشاد سخنران دیگر مراسم بود که گفت: سینمای کودک و نوجوان بخشی از هویت سینما و سینمای ایران است، اگر به دنبال سینمای انسانی هستیم سینمای کودک ما را به سینمای انسانی نزدیک‌ می کند. اگر به دنبال رویاپردازی پاک هستیم سینمای کودک و نوحوان رویاپردازی پاک را به ما نشان می دهد. اگر به دنبال سینمای اجتماعی هستیم سینمای کودک و نوجوان فرصت یک سینمای خانوادگی را به ما می دهد و ده ها فرصت دیگر که در این سینما است.

وی ادامه داد: من از تمام عزیزان که در این سال ها این جشنواره را ادامه دادند و به اینجا رسانند ممنونم. بعد از انقلاب ۲۰۰ فیلم کودک داشتیم که این نشان می دهد با تمام فرازها و فرودها در دوره جدید توجه به فیلم‌ کودک و‌ نوجوان زیاد بوده است. در سال ۹۷، ۱۵ فیلم‌ کودک با فروش خوب اکران شد و این نشان می دهد که مجدد به این‌ موضوع برمی گردیم و بخشی از هویت سینمای ما به سینمای کودک بازمی گردد.

وزیر ارشاد تاکید کرد: اقدامات زیادی لازم است تا مجدد این سینما جان بگیرد؛ این که شورای اکران تصمیم گرفته سرگروه ها حداقل یک فیلم‌ کودک را در برنامه خود داشته باشند، این که بنیاد فارابی ۸ فیلم کودک را از مجموعه فیلم های درحال ساخت خود مورد حمایت قرار داده بسیار حایز اهمیت است، این‌که در حوزه ادبیات کودک ما دارای قدرت هستیم بسیار خوب است و اینکه سینمای ایران تعامل بیشتری را با ادبیات کودک و نوجوان دارد امری مورد پسند است.

او‌ در پایان عنوان کرد: خوشحالم که این جشنواره هر سال باشکوه تر دیده می شود و از عزیزانم در استان اصفهان سپاس ویژه دارم. از همکاران خوبم در سازمان سینمایی سپاسگزارم.

در ادامه پروانه زرین شهید بهنام محمدی به مهدی جعفری برای فیلم «بیست و سه نفر» اهدا شد.

برندگان بخش مسابقه سینمای ایران

دیپلم افتخار بهترین پویانمایی کوتاه به لیدا فضلی برای فیلم «این سو، آن سو» اهدا شد.

جایزه بهترین پویانمایی کوتاه به مهین جواهریان برای فیلم «زرزری کاکل زری» اهدا شد.

در بخش فیلم های بلند داستانی، دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه به عباس جلالی یکتا برای فیلم «پسر دریا» تعلق گرفت.

دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه داستانی به مرتضی آسمانی برای فیلم کوتاه «سرخابی» تعلق گرفت.

دیپلم افتخار کارگردانی فیلم داستانی بلند به مژگان بیات برای فیلم «فرزند زمین» تعلق گرفت‌.

دیپلم افتخار فیلم داستانی بلند به محمد نجیبی برای فیلم «فرزند زمین» تعلق گرفت.

دیپلم افتخار بهترین پویانمایی سینمایی به مصطفی مزرعتی برای انیمیشن «بنیامین» تعلق گرفت.

دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه سینمایی به سلمان خورشیدی برای فیلم «بازیوو» تعلق گرفت.

پروانه زرین بهترین فیلمنامه به مهدی جعفری برای فیلم «بیست و‌ سه نفر» نفر اهدا شد.

دیپلم افتخار بهترین بازیگری در بخش سینمای ایران به آیلین رشیدی برای بازی در «قطار آن شب» تعلق گرفت.

دیپلم افتخار بهترین بازیگری به راستین عزیزپور برای فیلم «تورنادو» تعلق گرفت.

دیپلم افتخار بهترین بازیگری به محمد آزادی برای فیلم «اقیانوس پشت پنجره» تعلق گرفت.

پروانه زرین بهترین بازیگری در بخش سینمای ایران به علیرضا اکبری برای فیلم «منطقه پرواز ممنوع» تعلق گرفت.

پروانه زرین بهترین کارگردانی سینمای ایران به امیرحسین قهرایی برای فیلم «بازیوو» تعلق گرفت.

پروانه زرین بهترین فیلم‌ در بخش سینمای ایران به مجتبی فرآورده برای فیلم «بیست و سه نفر» تعلق گرفت.

جایزه ویژه هیات داوران در بخش سینمای ایران به بهروز رشاد برای «قطار آن شب» تعلق گرفت.

جایزه ویژه دبیر جشنواره

در بخش کسب و‌ کار دیپلم افتخار به امیرحسین قهرایی برای فیلم «بازیوو» تعلق گرفت.

در بخش نوآوری دیپلم افتخار به حمیدرضا قطبی برای «قطار آن شب» تعلق گرفت.

در بخش رونق اکران و ترغیب مخاطبان، جایزه ویژه به حامد بامروت نژاد برای «منطقه پرواز ممنوع» تعلق گرفت.

در پایان این مراسم محمدعلی انصاری استاندار اصفهان متنی را درباره کیفیت این دوره از جشنواره خواند.

زهرا دمزآبادی

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


    جدول فروش فیلم ها

    عنوان
    فروش (تومان)
    • مطرب
      ۳۸٬۵۴۳٬۸۹۱٬۰۰۰
    • چشم و گوش بسته
      ۱۲٬۸۳۴٬۱۱۵٬۰۰۰
    • بی وزنی
      ۳۱٬۵۵۲٬۰۰۰
    • نرگس مست
      ۳۶٬۶۲۲٬۰۰۰
    • دوئت
      ۶۸٬۷۰۷٬۰۰۰
    • عطر داغ
      ۹٬۱۳۸٬۰۰۰
    • امیر
      ۱۳۰٬۹۶۴٬۰۰۰
    • جهان با من برقص
      ۶٬۷۴۸٬۶۳۶٬۰۰۰
    • خوب، بد، جلف 2
      ۱٬۴۷۶٬۲۶۴٬۰۰۰
    • چهل و هفت
      ۵٬۱۱۱٬۰۰۰
    • سونامی
      ۳۶۵٬۵۴۴٬۰۰۰
    • آشفته گی
      ۵۹۵٬۴۵۶٬۰۰۰