‌عکس‌هایی از کلیساهای ایران در نمایشگاه «ایران پرگهر» | خبرگزاری صبا
امروز ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۳۲

‌عکس‌هایی از کلیساهای ایران در نمایشگاه «ایران پرگهر»

نمایشگاه مجازی عکس‌های کلیساهای ارامنه در ایران با عنوان «ایران پرگهر» در نگارخانه کمیسیون ملی یونسکو-ایران افتتاح می‌شود.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو-ایران، عکس‌های نمایشگاه «ایران پرگهر» که از سوی ابراهیم خادم بیات گرفته شده روایت تصویری از سه کلیسای مریم مقدس (زور زور) در ماکو، تادئوس مقدس (قره‌کلیسا) در شمال شرقی شهرستان چالدران و استفانوس مقدس (سنت استپانوس) در غرب شهر جلفا است که در سال ۲۰۰۸ ثبت یونسکو شده‌اند.

در کنار این سه کلیسا تصاویری از کلیسای چوپان (آندره‌ورتی مقدس) در جلفا نیز برای علاقمندان، در نگارخانه مجازی کمیسیون ملی یونسکو-ایران به آدرس https://gallery.irunesco.org/ به نمایش درمی‌آید. در مجموع بیش از ۷۰ قطعه عکس در این نمایشگاه نمایش داده خواهد شد.

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، این نمایشگاه مجازی سه‌شنبه ۴ خرداد ماه با حضور روبرت بگلریان نماینده ارامنه در مجلس شورای اسلامی، رودیک یارالیان کاردار موقت جمهوری ارمنستان در ایران و حجت‌الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران به میزبانی عبدالمهدی مستکین مدیر گروه فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو در برنامه زنده اینستاگرامی این کمیسیون به آدرس unesco.iran@ افتتاح می‌شود.

همزمان با افتتاحیه علاقمندان از ساعت ۲۲ روز سه‌شنبه ۴ خرداد می‌توانند به‌طور مجازی از این نمایشگاه دیدن کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است